Apecoin topluluğu, kripto varlığının Ethereum ekosisteminde kalıp kalmaması ile alakalı bir tartışmanın ortasında.

Apecoin Topluluğu, APE Tokeni Ethereum Ekosisteminde Tutmak İçin Oy Verdi

Apecoin Topluluğu, Varlığın Ethereum'da Çalışmaya Devam Edip Etmeyeceği Konusunda Oylamaya Başladı

Bu hafta Apecoin topluluğu, yerel token apecoin'in (APE) Ethereum blok zincirinde kalması kalmaması için oy veriyor. Oylama süreci, topluluğu bilgilendirmek için resmi Apecoin Twitter hesabı tarafından duyuruldu. Tweet, “Oylama için teklif, ApeCoin'in Ethereum ekosisteminde kalmasını öneren AIP-41'dir” diye açıklıyor. "Oylama 8 Haziran Çarşamba günü saat 21.00'de sona erecek, bu yüzden o zamandan önce oy verdiğinizden emin olun." Tweet ayrıca , tartışmayı özetleyen Apecoin İyileştirme Önerisi (AIP) 41'i de içeriyor.

Özetle, şirket bir tweet'te APE'nin başka bir blok zincirine geçmesi gerektiğini belirttiğinde, Bored Ape Yacht Club (BAYC) yaratıcıları Yuga Labs'a atıfta bulunuyor . Şirket 30 Nisan'da yaptığı açıklamada, "Apecoin'in düzgün bir şekilde ölçeklenebilmesi için kendi zincirine geçmesi gerekeceği çok açık görünüyor" dedi. AIP-41'e göre Apecoin DAO, "ApeCoin'in Ethereum ekosisteminde kalması gerektiğine inanıyor. Ethereum tarafından güvence altına alınmamış bir L1 zincirine veya yan zincire başka bir yere geçiş yapın.” Apecoin DAO ayrıca şunları belirtiyor:

Farklı bir zincire geçiş, üzerinde dikkatle düşünülmediği takdirde, yıkıcı kayıplara veya en kötü ihtimalle Yuga Labs ve diğer varlıklar tarafından Apecoin için anlamlı olacak şekilde terk edilmesine neden olabilecek birçok hareketli parçaya sahip maliyetli, riskli ve karmaşık bir çabadır.

Şimdilik, hepsi olmasa da bazı insanlar Apecoin DAO'nun görüşlerine katılıyor, tartışmanın çoğu iki yönlü gidiyor. Bazı kişiler Arbitrum One, Zksync, Optimism ve Immutable X gibi ölçeklendirme çözümlerinden bahsetti. Diğerleri ise APE'nin Avalanche gibi başka bir zincire geçişini öngörebilir. Bir kişi ise şöyle yorum yaptı: “Ethereumdan uzaklaşmak gerçekten verebilecekleri en kötü karar.” Son zamanlarda, Ethereum ücretleri transfer başına 3 doların altına çok düştü , ancak ortalama gas ücreti 0,0056 ETH veya transfer başına 9,87 dolar olduğu için bu hafta tekrar yükselmeye başlıyorlar .

Apecoin (APE) gibi bir ERC20 varlığını taşımanın maliyeti, basit bir ether transferinden daha maliyetli olabilir. Apecoin'in değeri, kripto varlığı 28 Nisan'daki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %77.3 düşerek APE başına 26.70 $'a ulaştığı için büyük ölçüde düştü. Geçen ay, APE %57 düştü ve yedi günlük istatistikler, apecoin değerinin %4.9 düştüğünü gösteriyor. APE'nin toplam piyasa değeri bugün yaklaşık 1,77 milyar dolar ve apecoin 24 saatlik küresel ticaret hacminde 252 milyon dolar gördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ