Apecoin (APE) sahiplerinin çoğunluğu , yüksek işlem ücretlerine rağmen tokenin Ethereum (ETH) blok zincirinde kalması önerisi lehinde oy kullandı.

ApeCoin Topluluğu, Ethereum

3 Haziran'da başlayan altı günlük bir oylama döneminden sonra gelen nihai sonuçlar, ApeCoin token sahiplerinin %53,62'sinin Ethereum'da kalmayı desteklediğini ve karşıtları (%46,38 ile) dar bir farkla aştığını ortaya koyuyor.

Toplamda, 1 milyar APE arzından oylama sırasında 7.1 milyon APE jetonu kullanıldı. Bu oyların 3,8 milyonu 'lehte', 3,3 milyonu ise 'aleyhte' oyu kullandı.

Özellikle, üç aylık bir ödemesiz dönemden sonra sonuca itiraz eden yeni teklifler sunulabileceğinden, bu sonuç mutlak değildir.

ApeCoin İyileştirme Önerisi (AIP) 41 olarak adlandırılan teklif, ApeCoin DAO üyesi ASEC tarafından Mayıs ayı başlarında sunuldu ve token sahiplerinden gaz ücretlerini çevreleyen sorunlara rağmen Ethereum'da kalmalarını istedi.

Teklif , "farklı bir zincire geçişin, üzerinde dikkatlice düşünülmediği takdirde feci kayıplara veya en kötü ihtimalle [proje yaratıcısı] Yuga Labs ve diğer şirketler tarafından terk edilmesine yol açabilecek birçok hareketli parçaya sahip maliyetli, riskli ve karmaşık bir çaba olduğunu belirtti. ”

AIP-41, popüler takas edilemeyen token (NFT) koleksiyonu Bored Ape Yacht Club'ın arkasındaki kuruluş olan Yuga Labs'ın önerisine yanıt olarak geldi. ApeCoin'in, Otherdeed darphanesinin Ethereum ana ağını tıkamasından sonra ölçeklendirme amacıyla kendi zincirine geçmesi gerektiğini savundu. 

Yuga Labs, "Ethereum'daki ışıkları bir süreliğine kapattığımız için üzgünüz" dedi ve ekledi: "ApeCoin'in düzgün bir şekilde ölçeklenebilmesi için kendi zincirine geçmesi gerekeceği çok açık görünüyor. DAO'yu bu yönde düşünmeye başlamaya teşvik etmeyi seviyorum."

Ve oylamanın ilk günlerinde ezici sayıda seçmen önerinin lehindeydi.

Ancak, birkaç büyük ApeCoin balinası teklife karşı oy kullandıktan sonra rekabet arttı. Bir süredir seçmenlerin çoğunluğu başka bir zincire göçü bile destekliyordu.

Bu arada, Perşembe sabahı 07:16 UTC'de APE, son 24 saatte %2,4 düşüşle 5,8 USD'den işlem görüyor. CoinGecko'ya göre, kripto para geçen hafta %5.1 ve Nisan sonunda kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 26,7 USD'ye kıyasla %78,3 düştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ