Güney Afrika, 6 Kasım 2019 / PRNewswire / Apollo Foundation, çeşitli hükümet departmanları ve girişimlerinde blockchain teknolojisini geliştirmek ve uygulamak için Lesoto ülkesiyle bir MOU duyuruyor .

Apollo Currency, Lesoto Ülkesiyle El Sıkıştı

Blokzincirine yapılan küresel harcamaların 2022 yılına kadar 12,4 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Blokzinciri endüstrisi, ulusal ekonomileri yeniden şekillendirmenin yanı sıra, kıtalar seviyesindeki sınır ötesi etkiyi genişletmekte radikal bir araç haline gelebilir. Kıtalardan bahsetmişken, blockchain girişimleri, kıtanın özellikle havale ve sınır ötesi finans alanlarında sahip olduğu gizli fırsatları göz önünde bulundurarak, Afrika'ya gelince, devrimci bir pastayı paylaşmaya çalıştı. Bununla birlikte, bu fırsatlar, yalnızca teknoloji süreçler üzerine yerleştirilebiliyorsa, halkını kâr etmek için tam olarak kullanılabilir.

Blockchain teknolojisinin ortaya çıkmasıyla birlikte akıllı sözleşmeler, tokenizasyon, dağıtılmış fikir birliği ve daha birçok algoritmik altyapı ortaya çıkıyor. Blockchain teknolojisinin gelişmeye devam ettiği ana alanlardan biri, şeffaflığı, değişmezliği ve fikir birliğine dayalı altyapısı nedeniyle hakikatin teknolojisidir.

Facelift Ulusal Ekonomisine Blockchain

Hırslı bir blokzinciri platformu olan Apollo Foundation, yıkıcı özellik bakımından zengin blokzinciri teknolojisini kullanarak, ülkedeki ekonomik süreçlerin önüne geçmek için Lesotho hükümetiyle ortaklık kurdu. Platform, entegrasyonunu devlet hizmetlerini ve inisiyatiflerini iyileştirmeye, sınır ötesi havale ödemelerinin sürtünmesini azaltmaya ve özellikle zenginliklerin ticaretini ve madencilik ticaretini geliştirmeye odaklanmayı amaçlıyor.

2.2 milyon nüfusuyla Lesotho, ekonomisini, ihracatçı-ithalat ticareti etrafında geliştiriyor; bunun içinde, Ayak Dolabı, Gap, Gloria Vanderbilt, JCPenny, Levi Strauss, Saks, Sears gibi birçok ABD endüstri devinin ana ihracatçısı konumundadır. Diğer ekonomik fırsatlar, havale, elmas madenciliği ve ticareti konusunda dönmektedir.

Lesoto hükümeti, blockchain teknolojisinde lider olma yolunda çabalıyor gibi görünüyor. İlk dünyada bile birçok ülke tarafından sürekli olarak takip edilen bir başarı zirvesinden söz ediyor. Şu an, Güney Afrika ülkesi Apollo projesi tarafından sunulan çözümlere dikkatle bakıyor. Heyecan ifade eden bir açıklamada, Apollo için iş geliştirme direktörü Steve McCullah şunları söyledi:


“Lesoto, teknolojide lider olmak için çalışıyor; Apollo'nun bu görevi başarmasına yardımcı olacağına eminiz. ”

Apollo Vakfı ile olan MOU İletişim, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından imzalandı ve blokzincir teknolojisinin özel sektörde, devlet parastatallarında, ekonomik, finansal kurumlarda ve ticari sektörde yaygın bir etkisi görülmelidir. Uzun vadede işsizlik ve yoksullukla ilgili kısıtlamaların tamamen hafifletilmesi beklenmektedir.

Çok Fonksiyonlu Blockchain Platformu

Apollo Vakfı kendisini yeni nesil blokzinciri olarak görüyor ve veritabanı paylaşımı, uyarlamalı dövme, atomik takaslar, işlem IP maskeleme gibi entegre dönüm noktası yeniliklerinin yanı sıra iki saniyelik bir blok hızına sahip olan özellik bakımından zengin bir kripto para birimi platformuna sahiptir. Platformda merkezi olmayan bir pazar, merkezi olmayan uygulamalar ve merkezi olmayan bir dosya depolama sistemi de bulunmaktadır.

Apollo madeni para (APL), platformda hepsi bir arada para birimi olarak hizmet vermektedir ve Bitmart ve IDAX'ten edinilebilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ