Apple, son zamanlarda iOS platformundaki uygulamalarda yapılan NFT aktarımları için gaz ücreti üzerinden yüzde 30'luk ağır bir ücret aldığı için haberlerde yer aldı.

Apple Bu Şekilde VeChain Teknolojisini Kullanarak Ücretleri %30 Oranında Azaltabilir ve Milyon Dolarlık Sorunu Çözebilir

Apple, son zamanlarda iOS platformundaki uygulamalarda yapılan NFT aktarımları için gaz ücreti üzerinden yüzde 30'luk ağır bir ücret aldığı için haberlerde yer aldı.
VeChain, FeeDelegation'ı kullanarak kullanıcıların büyük ücret ödemelerinden kaçınarak gazsız işlemler başlatabileceğini belirtti.

Geçen hafta Coinbase Wallet, Apple uygulamanın daha fazla güncellenmesini engellediği için tüm iOS kullanıcıları için NFT transfer desteğini sonlandırdı. Teknoloji devi Apple, NFT transferleri için gereken gas ücretinin sadece kendi uygulama içi sisteminden ödenmesini talep ediyor. Üstelik teknoloji devi, Apple Tax olarak popüler olan Apple ekosisteminde ödenen tüm gas ücretleri için %30 ücret alıyor.

Ağır Apple Tax sorunu, neredeyse her kripto hizmetini dürtüyor ve birçoğu bu konuda teknoloji devini çağırıyor. Ancak VeChain, kullanıcılara bu konuda bir çözüm sunmuş durumda. @VeChainEnergy son tweet'lerinde şunları kaydetti:

#VeChain ücret delegasyonu ile geliştiricilerin, tıpkı #Coinbase'in NFT transferleri için bir özelliği kaldırarak yaptığı gibi, #Apple'ın gaz ücretlerinde %30'luk kesinti yapmasını önleyebileceğini biliyor muydunuz? #Gazsız hale getirmek için ücretleri delege edin. #FeeDelegation'ı kullanarak #gazsız işlemler sağlar ve sürece inanılmaz derecede sorunsuz bir kullanıcı deneyimi eklersiniz.

Ancak, Apple'ın yerel platformunun oldukça kapalı uçlu olduğu bilindiği için, Vechain teknolojisini benimseme olasılığı hala çok sınırlı.

2015 yılında kurulan VeChain, kurumsal düzeyde bir Katman 1 akıllı sözleşme platformudur. Farklı blockchain uygulamalarını keşfetmek için tedarik zinciri endüstrisindeki çeşitli işletmelerle işbirliği yaptı.

VeChain ayrıca şirketlere merkezi olmayan uygulamalarını  dApps oluşturmalarında ve ticari faaliyetlerini daha yüksek şeffaflık ve güvenlikle gerçekleştirmelerinde yardımcı olur.

VeChain (VET) Fiyat Oynaklığı

Daha geniş kripto para piyasası gibi, VeChain de son zamanlarda büyük fiyat dalgalanmalarıyla karşı karşıya. Coinglass'tan alınan verilere göre, son 24 saatteki VET vadeli işlemlerine yönelik açık pozisyon %1,39 arttı.

Geçen ay, VET fiyatı bazı güçlü dalgalanmalara maruz kaldı. 8 Kasım'da VET fiyatı, VeChain Vakfı tarafından yapılan duyuru üzerine 10 haftanın en yüksek seviyesi olan 0,0280$'a ulaştı. Firma, VIP-220'de 'Tek Bit ile Kesinlik' olarak adlandırılan başarılı bir oylamanın ardından VeChainThor'un hardfork'unun dağıtıma hazır olduğunu duyurdu. Bu yükseltme, VeChain'in yetki belgesi 2.0'ın son aşamasını getiriyor.

Yükseltme ayrıca VeChain'in nihai hale gelmesine yardımcı olur. Böylece, ölçeklenebilirlik ve yüksek verim arasında seçim yapma konusundaki değiş tokuşa son verecektir. Ancak bu yükseltme haberini takiben, VET fiyat rallisini fazla sürdürmeyi başaramadı.

Kripto borsası FTX'in patlamasıyla, VeChain (VET) de daha geniş kripto pazarındaki düzeltmeyi takip etti. VET fiyatı, en son Ocak 2021'de görülen seviyeler olan 0,028 $'lık en yüksek seviye olan 0,01794 $'a düştüğünden bu yana yaklaşık yüzde 33 düzeltme yaptı.

VeChain'den gelen herhangi bir büyük haberin VET fiyat fonksiyonunu canlandırmaya yardımcı olup olmayacağını görmek ilginç olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ