Teknoloji devi ve Apple'ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Bitcoin'in çok arzulanan 100.000 dolarlık fiyat noktasına ulaşma yolunda olduğuna inandığını belirtti.

Teknoloji devi ve Apple'ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Bitcoin'in çok arzulanan 100.000 dolarlık fiyat noktasına ulaşma yolunda olduğuna inandığını belirtti. 'Steve-O's Wild Ride!- Podcast' olarak adlandırılan 'Woz' hakkında konuşan, Bitcoin'in ve büyük kripto para birimlerinin ne kadar başarılı olduğuna duyduğu hayranlığı dile getirdi ve bunun finansın geleceği olabileceğini iddia etti.

“Buna herhangi bir matematik koyamıyorum, sadece kriptoya olan ilginin çok yüksek olduğunu hissediyorum ve bu yüzden Coinbase çevrimiçi cüzdan hesabına bir sürü para koydum ve hemen hemen orada oturuyor” dedi.

Bilgisayar yazılımı 'geek' ayrıca, niyetinin her zaman Bitcoin ile deney yapmak olmasına rağmen, ilk kripto yatırımının ona devasa getiriler sağladığını ve Bitcoin'in fiyatının daha yüksek olabileceğine inanmasının daha fazla nedeni olduğunu açıkladı.

“Denemek ve hepsini öğrenmek istedim, sonra bitcoin yükseldi. Korktum ve bir Bitcoin hariç tüm Bitcoin'imi sattım'' diye devam etti Wozniak

   "Hayatımın amacı, oynamak, denemek ama para kazanmamak için yeterince şeye sahip olmak ve iki kez yükseldi ve bana para kazandırdı ve son zamanlarda Bitcoin'in 100.000'e çıkacağını düşünüyorum."

Ancak bu, mühendisin kripto ile ilk karşılaşması değil. Röportajda Wozniak, kripto endüstrisinin öncü yıllarında kriptoya girişmiş bir şirketle çalıştığını ve bir zamanlar “WOZX” adlı bir madeni para çıkarmayı düşündüğünü açıkladı.

Böyle bir şirketle çalışma deneyimi, dijital varlıklara olan ilgisini artırdı ve Bitcoin ile ilk girişimini başlattı. “Bu yeni şeyle nasıl oynadığınızı söylemeye başlamak için bir sürü Bitcoin aldım. İnternetten nasıl bir şey satın alırsın ve ben onu yendim.'' diye devam etti.

Ancak Wozniak, Bitcoin'in yüksek enerji tüketimi yoluyla çevre için büyük bir tehdit oluşturduğu iddialarını reddetti. Ona göre, dünya, uçaklarda ve araçlarda içten yanmalı motorlar da dahil olmak üzere daha da tehlikeli faaliyetler uygulamaya devam ederken, çevresel sorunlar için Bitcoin'i suçlamak akıl almazdı.

Bitcoin'in çevreye yönelik tehditler listesinde daha az kötü olduğunu ve karbon ayak izini ele almanın en iyi yolunun çevre için benzer bir tehdit oluşturan diğer faaliyetleri azaltmak olduğunu kaydetti.

“Bu iklim sorununu çözmenin tek yolu, hayatımızı ekonomide geri almaktır” dedi. "Bu yüzden, insanların şu küçük adımı atalım. Bilirsiniz, elektrikli bir araba satın alın ya da bir güneş paneli alın ki herhangi bir fark yaratacak .Aslında tam tersi yönde gidebilir diye düşünmelerine pek anlamıyorum."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ