Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, yılın başından beri yükselmek için mücadele ediyor.

Araştırma Analistine Göre Bitcoin Yükselişi Devam Edebilir

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, yılın başından beri yükselmek için mücadele ediyor. Bitcoin'in fiyatı son 30 günde %20'nin üzerinde toparlandı. Ancak Arcane Research analisti, bu yükseliş eğiliminin önümüzdeki günlerde de devam edebileceğini öne sürüyor.

Bitcoin 28.000 Dolara Nasıl Atlayabilir?

Bitcoin, son iki hafta içinde 24.000 $ fiyat seviyesinin etrafında gezindi. Bu fiyat bölgesini test ettikten sonra BTC, 24.666 dolarlık yeni bir yerel yüksek seviyeye geri döndü. Ancak, hızla 23.000 $ fiyat seviyesine düştü.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %2,5 arttı. BTC, yazı yazılırken 23.305 dolardan işlem görüyor.

Uzman, 20.700 doların şu anda izlenmesi gereken hayati fiyat seviyesi olduğunu öne sürüyor. Bitcoin bu kilit fiyat seviyesinin altına düşerse, düşüş eğilimi sinyali verecektir.

Bu arada, BTC şu anda direnç olarak 23.000 dolarlık ilginç bir fiyat seviyesine sahip. Bu, bu hafta için büyük bir destek olabilir. Bitcoin mevcut fiyat seviyesini koruyabilirse, bu onu 24.000 $ seviyesine geri itecektir. Bu hareket 27.000-28.000 $ seviyesine doğru patlayabilir.

BTC 'Temmuz' İçin Bu Yılın En İyi Ayı

Arcane Research'e göre, Bitcoin geçen ay ağır satış baskısından kurtuldu. BTC’nin fiyatı Temmuz ayında aylık yaklaşık %16,6 getiri sağladı. Bunun Ekim 2021'den bu yana en yüksek getiri olduğunu kaydetti.

Temmuz, Şubat ve Mart hariç, Ekim 2021'den bu yana iki ay, Bitcoin için sırasıyla %12 ve %5'lik pozitif büyüme kaydetti. Bu arada Haziran ayı BTC tarihinin en kötü ayı olmasını sağladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ