Cüzdan şirketi ZenGo'da bir blockchain araştırmacısı olan Alex Manuskin'e göre, geçen haftaki anormal işlem ücretleri sonuçta şantaj olmayabilir.

Araştırmacı Gizemli Ethereum İşlemlerinin Arkasındaki

Cüzdan şirketi ZenGo'da bir blockchain araştırmacısı olan Alex Manuskin'e göre, geçen haftaki anormal işlem ücretleri sonuçta şantaj olmayabilir.

Geçtiğimiz hafta, kripto topluluğu, Ethereum (ETH) ağındaki çeşitli işlemlerde 2.6 milyon dolara kadar işlem ücreti tespit etti. Vitalik Buterin o zamandan beri anormal ücretlerin “aslında şantaj olabileceğini” öne sürdü, ancak bazı araştırmacılar bu iddiayı sorguladılar.

Şantaj teorisi

İlk şüpheli transfer, sadece 0,55 ETH'nin taşınması için 2,6 milyon dolar ücret ödendiği 10 Haziran'da gerçekleşti. 24 saat içinde, aynı cüzdandan aynı 2,6 milyon dolarlık gaz harcayarak 350 ETH'lik ikinci bir işlem yapıldı.

Ertesi gün, Ethereum blok zinciri, farklı bir cüzdandan olmasına rağmen üçüncü bir anormal transfer gerçekleştirdi. İşlem, 3,221 Eter'i transfer etmek için 2.310 ETH - ya da kabaca yarım milyon dolar ödendi.

12 Haziran'da Çinli analiz firması PeckShield, platformun operasyonel işlevlerine sınırlı erişim sağladıktan sonra kripto para birimini fidye almak isteyen hackerlar tarafından milyonlarca dolarlık ücretlerin ödendiği sonucuna vardı. PeckShield'a göre, bilgisayar korsanları rüşvet almazlarsa borsa cüzdanını boşaltmakla tehdit ediyorlar.

ZenGo araştırmacısı teoriyi eleştiriyor

Tel Aviv merkezli kripto para cüzdan şirketi ZenGo'da blockchain araştırmacısı Alex Manuskin, şantaj teorisinin “mümkün olması için bazı tuhaf koşullar aldığını” söyledi.

Manuskin, ilk olaydan sonra sözde saldırıya uğrayan hesabın davranışını değiştirmediğini ve normal modda çalışmaya devam ettiğini vurguladı:

“İşlemler girip çıkmaya devam etti. Bilgisayar korsanları anahtarı kontrol ettiyse, neden [saldırıya uğramış varlık] hizmeti her zamanki gibi kullanmaya devam ettiler? ”

Manuskin'e göre, bilgisayar korsanları gerçekten de "beyaz liste" adreslerine işlem yapmalarına izin veren anahtara sınırlı erişim elde ettiyse (saldırıya uğramış cüzdanı kontrol eden kuruluş tarafından önceden onaylanmış müşteri adresleri gibi), saldırıya uğramış hizmet " tüm işlemleri durdurabilir ve ek fonları riske atmaz ”.

Blockchain araştırmacısı, adresin, kullanıcıların “Bithumb, OKEx, Coinone ve diğerleri de dahil olmak üzere çeşitli borsalardan” eriştikleri “doğu Asya'daki bazı hizmetlere” ait olabileceğini öne sürüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ