İşlemleri yürütmek için gaz ödemeyle ilgili sorun, birçok işlemi caydırmasıdır.

Araştırmacılar Keşfetti: Ücretsiz İşlemler Blok Zincirlerine Sistemik Saldırılara Neden Oluyor

İşlemleri yürütmek için gaz ödemeyle ilgili sorun, birçok işlemi caydırmasıdır.

Bu çelişki, Nisan ayında sona eren yedi aylık bir süre boyunca EOS, Tezos ve XRP Defter (XRPL) ile ilgili işlemleri inceleyen yeni bir makalede iyi yakalanmıştır. Imperial College London ve University College London'dan araştırmacılar, bu üç ağdaki çok sayıda işlemin ya bir değeri olmadığını ya da bir varlık içinde ileri geri aktardığını buldular.

Daniel Perez, Jiahua Xu ve Benjamin Livshits'in “Yüksek Ölçeklenebilirlikli Blockchain İşlemsel İstatistiklerini Yeniden Ziyaret Etme” başlıklı rapor, bu bulguları ayrıntılı olarak açıklıyor.

Yazarlar “Analizimiz, işlemlerin sadece küçük bir kısmının değer aktarımı amacıyla kullanıldığını ortaya koyuyor” diye yazıyor. “Özellikle, EOSIO'daki işlemlerin% 96'sı şu anda değersiz bir tokenin airdropu tarafından tetiklendi; Tezos'ta, iş hacminin % 76'sı sonsensusu korumak için kullanıldı; ve XRPL'deki işlemlerin% 94'ünden fazlasının ekonomik değeri yoktu. ”

Yazarların son sürümü Çarşamba günü, önceki iki sürümü izleyerek çıktı ve bu sürüm birkaç ay daha veri içeriyordu. Yüksek verimli blok zincirlerinin çok fazla ödeme etkinliğinin bulunmadığı bulgularıyla derhal tartışmalara yol açtı.

Ayrıca, şeffaflığın zorunlu olarak aynı okunabilirliğe sahip olmadığı gerçeğini de aydınlattı.

Bununla birlikte, yazarların analizi, her bir blok zincirinin dikkatli bir incelemesine, işlem türlerine bakmaya ve ne tür bir işi temsil ettiklerine dikkat çekmeye dayanmaktadır.

 Yazarların belirttiği gibi, Bitcoin ve Ethereum'un yanı sıra blok zincirler üzerinde akademik bir araştırma eksikliği var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ