Arkham Intelligence, Celsius Network'ün iş uygulamalarına medyada daha önce bildirilenden çok daha derin bir bakış açısı getirdi.

Araştırmalar Celsius

Bir blockchain analitik firması olan Arkham Intelligence, Celsius Network'ün iş uygulamaları, içeriden öğrenenlerin faaliyetleri ve "daha önce çevrimiçi veya medyada bildirilenden daha fazla" dağıtım stratejileri hakkında çok daha derin bir fikir vermek için araştırma yaptı.

Bulgularını 7 Temmuz'da “Celsius Ağı Üzerine Rapor” başlıklı 24 sayfalık bir PDF dosyası aracılığıyla kamuoyuna duyurdular.

Rapora göre Celsius, transfer sırasında yaklaşık 530 milyon dolar değerinde kurumsal fonları, 61 milyon dolarlık zorunlu tasfiyeyle sonuçlanan yüksek riskli kaldıraçlı kripto alım satım stratejileriyle uğraşan bir varlık yöneticisine emanet etti. Varlık yöneticisi, geri dönüş sırasında orijinal olarak gönderilen Celsius kripto varlıklarının değerine kıyasla sermayeyi iade ettiğinde toplam görünür kayıp 350 milyon dolardı.

Arkham ayrıca varlık yöneticisini, takma adla tanınmış 0xB1 olarak çalışan kurucu ortak ve CEO Jason Stone tarafından yönetilen yatırım firması Battlestar Capital / KeyFi'nin arkasındaki ekip olarak tanımladı. Ekim 2020'de CEO Stone, ağın KeFi'yi satın almasının ardından "DeFi Celsiusta Staking Başkanı" unvanını üstlendi.

Ayrıca Arkham, kamunun getiri kaynağı olarak kurumsal kredilendirmeye vurgu yapmasına rağmen, Celsius'un DeFi protokollerine 1 milyar doların üzerinde varlık dağıttığını ve burada hack'lere 100 milyon dolardan fazla kaybettiğini keşfetti. İlginç bir şekilde Celsius, hazinesinde zaten milyarlarca dolar değerinde CEL olmasına rağmen, kripto tokeni CEL'i borsalarda satın almak için 350 milyon dolardan fazla harcadı.

Raporda ayrıca, Celsius CEO'su Alex Mashinsky ile ilişkili blok zinciri adreslerine göre, bazen şirketin tokenlerini kurumsal fonlarla satın aldığı aynı borsalarda 45 milyon dolarlık CEL sattığı iddia edildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ