Arbitrum tabanlı likidite protokolü Jimbos Protocol, sürüm 2'nin piyasaya sürülmesinden sadece üç gün sonra 7,5 milyon dolarlık saldırıya uğradı. Altcoin fiyatı çöktü.

Arbitrum tabanlı likidite protokolü Jimbos Protocol, sürüm 2'nin piyasaya sürülmesinden sadece üç gün sonra 7,5 milyon dolarlık saldırıya uğradı. Altcoin fiyatı çöktü.

Altcoin ETH çalındı

Arbitrum tabanlı Jimbos Protocol, sürüm 2 lansmanından üç gün sonra 7,5 milyon dolar değerinde 4090 ETH için istismar edildi. PeckShield, saldırının protokolün kendi kontrolü altındaki tokenlar için akış üzerindeki kontrol eksikliğinden kaynaklandığını bildirdi. Hacker, Arbitrum tabanlı protokolü istismar etmek için 5,9 milyon dolarlık flaş kredi kullandı. PeckShield'in bildirdiğine göre bu saldırı, likidite kaydırma işlemlerinin akış kontrolünün olmamasından kaynaklanıyor. Buna görei protokole ait likidite çarpık/dengesiz bir fiyat aralığına yatırılıyor. Neticee bu da kâr amacıyla ters takasta kullanılıyor.

altcoin saldırısıaltcoin saldırısı

Likidite protokolü korsanı saldırıyı gerçekleştirmek için 5.9 milyon dolarlık bir flaş kredi kullandı. Jimbos Protocol "Protokolümüzle ilgili istismarın farkındayız ve kolluk kuvvetleri ve güvenlik uzmanlarıyla aktif olarak temas halindeyiz. Mümkün olduğunda daha fazla bilgi yayınlayacağız," diye tweet attı

Token'ın fiyatı %40 düştü

Arbitrum tabanlı Jimbos Protocol ilk olarak 16 Mayıs'ta başlatıldı. Ancak piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, bir akıllı sözleşme hatası protokolün çalışmasını durdurdu. Kullanıcılara sürüm 1 ile etkileşime girmemeleri ve sürüm 2'yi beklemeleri söylendi.  Altcoin fiyatı, sürüm 2'nin hacklenmesinden sonra %25 düşerek 0,25 dolardan 0,15 dolara geriledi. Defi protokolü, yeni bir test yaklaşımıyla likiditeyi ve değişken token fiyatlarını ele almayı amaçlıyordu. Ancak protokolün mekanizmasının saldırganlar için elverişli koşullar yaratan yetersiz olduğu görülüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ