Bir habere göre, kripto para madencilik firması Argo Blockchain, geçtiğimiz günlerde 2018'e kıyasla 2019 yılında on kat artış gösterdiğini açıkladı.

Argo Blockchain, 2019 İçin Bitcoin Madencilik Gelirinde On Kat Artış Açıkladı

Şirket, bir ticaret güncellemesinde, 2018'de 760.000 £ ile karşılaştırıldığında 2019'da 8.5 milyon £ gelir beklediğini iddia etti.

2019'un 4. çeyreğinde, Argo 432 BTC çıkarırken, üçüncü çeyrekte 426 BTC çıkardı. “Artan madencilik zorluğu” ve elverişsiz döviz kurları nedeniyle gelirler 3.63 milyon £ 'dan 2.66 milyon £' a düştü.

Şirket yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Üç aylık düşük gelir, kripto para birimi fiyatlarındaki düşüş, artan madencilik zorluğu ve yıl sonuna doğru elverişsiz döviz kurlarından kaynaklanıyor."

Şirket bir zamanlar Argo’nun madencilik marjındaki düşüş için daha yumuşak Bitcoin fiyatlarını, üçüncü çeyrekte % 73'ten dördüncü çeyrekte % 52'ye yükseltti.

Argo, Bitcoin yarılanma etkinliğinin öncesinde madencilik kapasitesini son zamanlarda artırıyor. Şu anda, 13.364 cihaz var ve firma, 2020'nin 1. çeyreğinin sonuna kadar kapasitesini 17.000 madencilik kulesine genişletmek amacıyla başka bir 3.625 madencilik makinesi kurma sürecinde. Kripto para madencisi 3.616 yeni Bitmain kurdu. Her biri madencilik kapasitesini % 75 arttırmayı hedefleyen makineler.

Argo CEO'su Peter Wall, yaptığı açıklamada, firmanın madencilik faaliyetlerinin “önceki çeyreğe göre piyasa koşullarında yumuşamaya” rağmen son çeyrekte sektördeki en iyi madencilik marjlarını üretmeye devam ettiğini belirtti ve şöyle dedi:

“Son teknoloji madencilik platformumuz beklendiği gibi çalışıyor ve madencilik ağımızın hızıyla büyümesi ile birlikte Bitcoin'in fiyatı ile son zamanlarda yükselen Argo, güçlü bir yıl için iyi bir konumda.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ