Satın alma, Argo'ya ek 200 MW'a kadar ucuz ve yenilenebilir elektrik enerjisine erişim sağlayacak.

Argo Blockchain, Madencilik Faaliyetlerini Genişletmek İçin Teksas

Satın alma, Argo'ya ek 200 MW'a kadar ucuz ve yenilenebilir elektrik enerjisine erişim sağlayacak.

Halka açık madencilik şirketi Argo Blockchain, yeni bir 200NW kripto para birimi madencilik tesisinin inşası için kullanmayı planladığı West Texas, Amerika Birleşik Devletleri'nde yeni bir 320 dönümlük arazi arsasını satın aldı.

Satın Alma

Planlanan satın alma haberi, Argo'nun New York'taki DPN LLC ile bir Niyet Mektubu'na girmesinin ardından ilk olarak Şubat ayı ortasında gerçekleşti.

Anlaşmanın ayrıntıları, satın almanın, DPN hissedarlarına Argo'da yaklaşık 3,5 milyon yeni hisse ihracı ile karşılanan 5 milyon $'lık bir girişim fiyatıyla tamamlandığını gösteriyor. Projeyle ilgili dönüm noktaları tamamlandığında 12,5 milyon dolara varan başka bir hisse ödemesi gerçekleşecek.

Londra merkezli ve ARB kısaltması altında Londra Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören kripto para madencisi, şu ana kadar kripto para madenciliği operasyonları için Quebec, Kanada'da ucuz hidroelektrik gücü kullandı. Bu yılın Ocak ayı ortalarında şirket, yeni donanım satın almak ve genişlemesinin finansmanına katkıda bulunmak için kurumsal yatırımcılarla özel bir yerleştirme yoluyla yeni fonlar toplamıştı.

İcra Kurulu Başkanı Peter Wall, Teksas'taki yeni tesisin firmaya "yeni teknolojilerde yeniliğin teşvik edildiği ve teşvik edildiği bir yerde, dünya çapında en ucuz yenilenebilir enerji olduğuna inandığımız şeylerin bir kısmına erişim" sağlayacağını söyledi. Cointelegraph ile yazışmada Wall şunları ekledi:

"[Satın alma], Argo'ya mevcut madencilik kapasitemizi çok önemli ölçüde genişletmek için mükemmel bir fırsat sağlıyor. Ayrıca, ABD'deki madencilerin madencilik yeteneklerini küresel olarak en rekabetçi elektrik oranlarından bazılarında inşa etme fırsatlarını da vurguluyor."

Teksas'taki ucuz ve düzensiz enerji üretimi, gerçekten de eyaletin yükselen itibarına katkıda bulunan temel faktörlerden biridir, Bitmain gibi tanınmış isimler zaten orada faaliyet gösteren ABD'deki blockchain firmaları için popüler bir yetki alanıdır.

Dahası, Teksas Blockchain Council adlı bir ticaret birliği, eyalet düzeyinde blockchain dostu girişimleri ve mevzuatı teşvik etmek için eyalet yasama organındaki milletvekillerinin bir "Blockchain Grubu" nu koordine etmek amacıyla Kasım 2020'de yeniden kuruldu.

Bitcoin (BTC) ve Zcash (ZEC) madenciliğine odaklanan Argo, önümüzdeki 12 ay içinde 200MW madencilik tesisini inşa etmeyi planlıyor. Satın almanın ardından, toplam 800 MW'a kadar elektrik gücüne erişebilecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ