Arjantin Vadeli İşlemler Borsası Bitcoin Arzını İzliyor

Arjantin'in en büyük vadeli piyasası, yatırımcılara Bitcoin servis hizmeti sunma planlarını yayınladı.

Bugün Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapora göre, Latin Amerika ülkesi Mercado de Termino de Rosario (Rofex), sundukları ürün paketinin bir parçası olarak kripto vadeli döviz alımlarını nasıl sunabileceğine odaklanıyor. Rofex, dijital varlık için saklama hizmetleri sunma ve müşterileri için vadeli işlemlerde teminat olarak Bitcoin'in kullanılmasını öngördü.

Rofex başkanı Diego Fernandez, bir röportajda olası teklifin "laboratuvar aşamasında" olduğunu ve firmanın "yıl sonundan önce" bir açıklama yapmayı planladığını söyledi. Özellikle, Fernandez, ana para birimindeki finansal kurumlar için kripto para birimlerinin iş hatlarını genişletmenin başka bir yolu olarak gittikçe daha fazla gösterildiğini de belirtti.

Rofex'in hizmet sunmasının neden sorulduğunda, "temel işimiz bu" dedi. Ancak, şirketin herhangi bir Bitcoin ürünü piyasaya çıkarmadan önce yine de yasal onay almak zorunda kalacağını da sözlerine ekledi.


Haberde, ABD merkezli vadeli işlem firması CME Group'un bu hafta yaptığı açıklamada, bu yılın sonuna kadar Bitcoin sözleşmeleri başlatmayı planladığı duyurusu yer aldı. Bu hareket de yasal olarak onaylanmayı bekliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ