Arjantin'de toplu taşıma kartı SUBE Bitcoin ile kullanılabilecek

Arjantinde 37 bölgede artık toplu taşımayı kullanan insanlar Bitcoin ödemesi ile ulaşım yapılabilecek. Arjantinde kullanılan toplu taşıma kartı SUBE (Sistema Único de Boleto Electrónico) artık Bitcoin ile ödeme yapmaya olanak sağlayacak.

SUBE kartlarına para ekleme platformu olan Alto Viaje, işletmelere blok zinciri odaklı finansal hizmet sağlayan fintech şirketi Bitex ile ortaklık kurdu. Ortaklık sonucunda artık toplu taşımada kullanılmak üzere SUBE kartlarına Alto Viaje’nin web sitesi üzerinden Bitcoin yüklemesi yapılabilecek.

Aynı zamanda SUBE kartlarını tüm alt istasyonlarda, ulusal piyango satış noktalarından temin edilebilir durumda. Buna ek olarak SUBE kartlarının en yakın satış noktasını bulmak için, SUBE'nin web sitesinde SUBE satıcılarının bir haritası yayımlandı.

Bitex CMO'su Manuel Beaudroit'in aktardığı bilgiye göre SUBE'nin Arjantin'de 37 bölgede 7 milyondan fazla kişi tarafından tren, otobüs ve metroda seyahat etmek için kullandığını belirtti. Arjantinin dijital ödeme platformu Alto Viaje toplu taşıma kartı SUBE nin daha kolay bir şekilde para yükleme işleminin yapılabilmesi için PayPal kullanılıyordu. Ancak şirket şimdi buna ek olarak yerel ödeme platformu olan RapiPago’yu da artık kabul edecek.

Beaudroit yaptığı açıklamada sözlerine şu şekilde devam etti:

Bitex ile yapılan ortaklıktaki temel  amaç insanların Bitcoin gibi böyle bir devrimci teknolojiye daha geniş bir kitlenin erişim sağlaması için atılmış önemli bir adımdır.

Beaudroit günlük hayata ait uygulamalarda artık Bitcoin kullanımının artması gerektiğini ifade etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ