Arjantin'in en büyük iki özel bankası Banco Galicia ve Brubank, müşterilerinin hesapları aracılığıyla Bitcoin ve diğer üç varlığı satın almalarına izin vereceklerini açıkladı.

Arjantin

Arjantin'in en büyük iki özel bankası Banco Galicia ve Brubank, müşterilerinin hesapları aracılığıyla Bitcoin ve diğer üç varlığı satın almalarına izin vereceklerini açıkladı. Bloomberg'e göre, Arjantin'deki katılımcıların yüzde 60'ı bir ankette kriptoya daha fazla erişim istediklerini itiraf etti.

Güney Amerikalı yatırımcılar arasında artan kripto talebi ile Arjantin'deki en büyük iki özel banka olan Banco Galicia ve Brubank, müşterilerin banka hesapları aracılığıyla Bitcoin ve diğer üç varlığı satın almalarına izin vereceklerini açıkladı. Karar, Bloomberg tarafından Arjantinliler arasında kripto talebinde bir artış olduğunu açıklayan yakın tarihli bir anketin ardından geldi. Bloomberg'e göre, Arjantin'deki katılımcıların yüzde 60'ı kriptoya daha fazla erişim istediklerini itiraf etti.

Arjantinliler arasındaki yüksek kripto ilgisi, Statista'nın ülke nüfusunun yüzde 21'inin 2021 itibariyle kripto kullandığını veya sahip olduğunu açıkladığı için bir sır değil. Ayrıca ülke, dünyadaki en yüksek altıncı kripto benimseme oranına sahip. Pazar araştırma şirketi Americas Market Intelligence'ın bir üyesi olan Ignacio Carballo, yaptığı açıklamada Banco Galicia'nın Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), USD Coin (USDC) ve Ripple (XRP) için destek başlattığını doğruladı.

Kripto yıllardır hiperenflasyonist ülkelere tavsiye edildi. Ekonomik veri takipçisi Trading Economics'in verilerine göre Arjantin'in enflasyon oranı Nisan ayı itibarıyla yüzde 55 oldu. Dijital varlıkların kıtlığı ve ademi merkeziyetçi yapısı, onları enflasyonist bir hedge için güçlü bir aday haline getirdi.

Brezilya, Kripto Düzenleyici Çerçevenin Oluşturulmasına Yaklaşıyor

Son zamanlarda, Buenos Aires belediye başkanı Horacio Rodríguez Larreta bir sunumda kripto ve blok zinciri teknolojisinin benimsenmesinde önemli bir artış öngördüğünü açıkladı. Binbaşı, bölgedeki dijitalleşmeye öncülük etmek için her şeyi yapma arayışlarında, blok zincirini merkezi haline getirmeyi planladıklarını belirtti.

Geometrik bir ilerlemeyle genişleyecek olan tüm bu bilgi akışı, blok zinciri teknolojisi ile korunacak.Kullanıcıların verilerini kendi başlarına kontrol edebilmeleri için bu teknolojinin benimsenmesinin öncüleri olacağız.

Arjantin'de bir kasaba olan Sorradino, enflasyonla mücadele kapsamında madencilik kuleleri satın aldıktan sonra madencilik faaliyetlerine başlama planlarını açıkladı.

26 Nisan'da Brezilya, ülkedeki kripto endüstrisini yönetmek için düzenleyici bir çerçevenin oluşturulmasına zemin hazırlamak için ilk Bitcoin yasa tasarısını onayladı. Ayrıca, ülkenin yürütme organı kuralının kripto varlıkları için kuralları formüle etmekten sorumlu olduğu veya yetkisini Brezilya Merkez Bankası veya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna devretmeyi seçebileceği de belirtildi.

Oturuma da başkanlık eden Senato Başkanı Rodrigo Pacheco'ya göre, bu çok önemli bir yasa tasarısı. Projenin raportörü Senatör Irajá'yı bu önemli yasa tasarısının burada Senato Genel Kurulunda onaylanmasından dolayı tebrik etmek istiyorum.

Ayrıca, kripto suçları için cezalar hakkında bir tartışma yapıldı ve cezaların etkilenen değer miktarıyla orantılı olması önerildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ