Arjantin, Bitcoin Kabulü konusunda yavaş yavaş El Salvador ile aynı yolu izliyor gibi görünüyor.

Arjantin

Arjantin, Bitcoin Kabulü konusunda yavaş yavaş El Salvador ile aynı yolu izliyor gibi görünüyor. Pazartesi günü, Arjantin'in en büyük özel bankası Banco Galicia, müşterilerine artık uygulamasında belirli kripto varlıkları satın alma olanağı sunduğunu doğruladı.

İki Arjantinli Banka Daha Fazla Hızlandırarak Kripto Hizmetlerini Başlattı

Banco Galicia, Lihtenştayn merkezli kripto altyapı hizmeti Lirium ile ortaklaşa müşterilerine kripto hizmetleri sunmaya başladı. Bloomberg'e göre, kararın Güney Amerika ülkesinde artan kripto talebini yansıtan bir Arjantin anketinden ilham aldığı söyleniyor. Ankete katılan kişilerin %60'ı gelişmekte olan pazara daha fazla erişim talebinde bulundu.

Arjantinli bankacılık devi, hizmetin başlangıcında 7 milyondan fazla müşterisine yalnızca Bitcoin, Ethereum, XRP ve USD Coin'e erişim sunacak.

Lirium COO'su Martin Kopacz'a göre hizmet, kullanıcıların kripto alıp satmasına izin veriyor ancak kripto para çekme işlemlerini desteklemiyor. Ancak Kopacz, bankanın saklama hizmeti de vereceğini açıkladı. Yöneticiye göre, Lirium, ticaret ve saklama hizmetlerini mümkün kılmak için Hong Kong Crypto borsası OSL ile ortaklık kurdu.

Saygın banka, yeni özelliğin kullanılabilirliğiyle ilgili bir müşteri sorgusuna yanıt olarak hizmetin Pazartesi günü kullanıma sunulacağını onayladı. Banka tweet'te, "Merhaba @pricatti. Evet! Yeni yatırım seçenekleri ekliyoruz. Herhangi bir sorunuz varsa, sizi bize özel olarak yazmaya davet ediyoruz,” yazdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ