ARK Invest CEO'su Bitcoin tahmini konusunda inatla yükselişini sürdürüyor ve BTC'nin 2030 yılına kadar 1 milyon dolardan işlem yapacağı konusunda ısrar ediyor.

ARK Invest CEO

ARK Invest CEO'su Bitcoin tahmini konusunda inatla yükselişini sürdürüyor ve BTC'nin 2030 yılına kadar 1 milyon dolardan işlem yapacağı konusunda ısrar ediyor.
Wood, kurumsal yatırımcıların en yüksek fiyatından yüzde 70 indirimli olmasına rağmen hala önde gelen dijital varlıkla ilgilendiğini iddia ediyor.
Bir yatırım yönetimi şirketi olan ARK Invest'in CEO'su ve kurucusu Cathie Wood, önde gelen dijital varlık BTC'nin fiyatı hakkındaki tahminini sürdürdü. Yakın tarihli bir Bloomberg röportajında Wood, ARK Invest'in BTC'nin 1 milyon dolardan işlem göreceği tahminini hala sürdürdüğünü doğruladı.

Wood, BTC fiyatının önümüzdeki on yıl içinde 1 milyon dolara ulaşmasını bekliyor. Bu olursa, BTC'nin fiyatı mevcut fiyatından yüzde 4.300 artmış olurdu. Mevcut zincir üstü veriler, BTC'nin 20.822 dolardan el değiştirdiğini gösteriyor.

Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin Benimsemesi

ARK Invest CEO'su ayrıca kurumsal yatırımcıların Bitcoin'i benimsemesinden bahsetti. Wood, bu yatırımcı grubunun şu anda fiyatı nispeten düşük olduğu için yatırım portföylerinde BTC'ye sahip olmakla daha fazla ilgilendiğini iddia etti. BTC'nin fiyatı, Kasım 2021'deki zirvesinden yaklaşık yüzde 70 daha düşük.

Görünüşe göre kurumlar hamlelerini yapıyor. Şu anki 20.000$ fiyat seviyesini bir yatırım fırsatı olarak görüyorlar ve 70.000$'dan işlem görüyorlar.

Wood ayrıca, Cambridge Associates tarafından 2018 yılında yayınlanan bir raporun ardından kurumların Bitcoin ile daha fazla ilgilenmeye başladığını iddia etti.

İlgili: Ay'a! Cathie Wood’dan ARK Invest, BTC 38 bin dolara yaklaşırken Bitcoin’in 2030 yılına kadar 1 milyon doları aşacağını söylüyor

Cambridge Associates, Boston, Massachusetts merkezli kurumsal yatırımcılar için bir danışmanlık firmasıdır. Wood, Cambridge Associates'in müşterilerine dört yıl önce yeni bir varlık sınıfı olduğu için Bitcoin'e yatırım yapmalarını söylediğini söyledi. Danışmanlık firması, Bitcoin'in bir Ponzi şeması gibi görünebileceğini, ancak öyle olmadığını da sözlerine ekledi. Bu tavsiye, kurumsal yatırım yöneticilerinin BTC'ye olan ilgisini çekti.

Wood, kurumsal yatırımcıların yeni bir varlık sınıfını kaçırmakla bilinmediğini söyledi. ARK Invest CEO'suna göre, "bu tür varlıklar portföylerini çeşitlendirmelerine yardımcı oluyor çünkü getiriler arasında neredeyse hiçbir korelasyon yok ve Bitcoin bu özellikleri sergiliyor." Şu anda, BTC yüzde 2.26 arttı ve 20,792 dolardan işlem görüyor.

Cathie Wood'un BTC Yatırım Geçmişi

ARK Invest CEO'su, BTC başına 250 dolardan 100.000 dolar değerinde BTC aldığını söyledi. Ayrıca, ister ayı ister boğa mevsiminde olsun, BTC varlıklarını asla satmadığını söyledi. Yukarıdaki gerçekler doğruysa, Wood'un BTC alımı, mevcut BTC fiyatıyla 8,2 milyon dolar değerinde olacaktır.

Ayrıca, önde gelen dijital varlık geçen Kasım ayında 69.044 dolardan işlem gördüğünde BTC portföyünün 27,6 milyon dolar değerinde olduğu anlamına geliyor. BTC önümüzdeki birkaç yıl içinde 100.000 $ 'dan işlem görürse ve Wood tutmaya devam ederse, BTC yatırımı o zamana kadar 400 milyon $ değerinde olacaktır.

Wood'un BTC fiyatı konusundaki yükseliş duruşu, kurumsal yatırımcıların en az yüzde 5'inin 2030 yılına kadar BTC'ye yatırım yapacağına dayanıyor. Wood, böyle bir durumda BTC'nin fiyatının 500.000 dolara ulaşacağını iddia ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ