ARK Invest ve 21Shares Ethereum ETF'sinin Önünü Açıyor

ARK Invest ve 21Shares Ethereum ETF

Yatırım firmaları ARK Invest ve 21Shares, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) spot Ethereum (ETH) borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunda bulunarak kripto para piyasasında önemli bir adım attı.

Odak Noktasında Ethereum'a Geçiş

Kripto para dünyası spot Bitcoin (BTC) ETF'leri tartışmalarıyla çalkalanırken, ARK Invest ve 21Shares son başvurularıyla dikkatleri Ethereum'a çevirdi. Bu ortak başvuru, Amerika Birleşik Devletleri'nde Ethereum için yapılan ikinci spot ETF başvurusuna işaret ediyor.

ARK 21Shares Ethereum ETF olarak adlandırılan önerilen ETF'nin, Cboe'nin BZX borsasında, SEC'in onayını bekleyen ARKE sembolü altında işlem görmesi planlanıyor. ETF, hisselerinin pazarlanmasından sorumlu ARK Invest tarafından alt danışmanlık hizmeti alacak.

Ethereum ETF'sinin Temel Detayları

ETF'nin yıllık ücreti %0,95 olacak ve tröstün masraf ve yükümlülüklerini kapsayacak. Özellikle, kripto para borsası Coinbase, ETF'nin temelini daha da sağlamlaştırarak, bir izleyici paylaşım ortağı ve saklama görevlisi olarak önemli bir rol oynayacak.

ARK Invest ve 21Shares ayrıca Cboe'nin BZX borsası için bir başvuru başlatarak 9b-4 belgelerinin sunulması yoluyla resmi inceleme sürecinin başladığına işaret etti.

Ethereum ETF Yarışı

Ethereum ETF yarışı, ARK Invest ve 21Shares'in başı çekmesiyle ivme kazandı. Özellikle, yatırım devi VanEck de Amerika Birleşik Devletleri'nde bir spot Ethereum ETF'nin piyasaya sürülmesi için başvuruda bulunarak arenaya girdi.

Birkaç yatırım firmasının daha önce vadeli işlemlere dayalı Ethereum ETF'leri için başvuruda bulunduğunu ve önümüzdeki aylarda potansiyel onay beklentileri olduğunu belirtmek gerekir.

11 Ağustos'ta SEC, ARK Invest ve 21Shares tarafından "ARK 21Shares" spot Bitcoin ETF'si için yapılan ortak başvuruya ilişkin kararın ertelendiğini duyurdu.

Özellikle ARK Invest ve 21Shares, 25 Ağustos'ta iki yeni Ethereum vadeli işlem ETF'si için başvuruda bulunarak Ethereum piyasasına olan bağlılıklarını daha da gösterdiler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ