Bu yazımızda sizlere Arkham (ARKM) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylelikle Arkham Coin hakkında net bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Bu yazımızda sizlere Arkham (ARKM) Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Böylelikle Arkham Coin, ARKM Coin hakkında net bilgilere sahip olmuş olacaksınız.

Arkham (ARKM) Nedir?

Arkham, blok zincirini anonimleştirmek için yapay zeka kullanıyor ve kullanıcılara kripto para birimi işlemlerinin arkasındaki kişi ve şirketleri gösteriyor.

Arkham, adresleri gerçek dünyadaki varlıklarla algoritmik olarak eşleştirmek için kendi tescilli yapay zeka motoru ULTRA'ya sahiptir.

Arkham, blok zinciri verilerinin alıcılarını ve satıcılarını geniş ölçekte eşleştiren bir intel ekonomisi olan intel-to-earn'ı tanıtıyor.

ARKM, Arkham platformunun yerel yardımcı token'ıdır. Şunlar için kullanılır:

  • Intel Borsası: ARKM, kripto istihbarat verilerinin ticareti için ilk açık pazar olan Arkham Intel Exchange'in para birimidir.
  • Yönetişim: Token sahipleri, Arkham'ın stratejik yönü hakkında oy kullanmak için yönetişim haklarına sahiptir.
  • Teşvikler: Kullanıcılar, istihbarat gönderme, yeni kullanıcılara yönlendirme ve ekosistemin büyümesine faydalı diğer eylemler için ARKM ödülleri kazanır.

Arkham'ın iki ana bileşeni vardır: Analitik Platform ve Intel Borsası.

Arkham Platformu, aşağıdakiler aracılığıyla veri ve analiz sağlar:

  • Bireyler, şirketler ve diğer kuruluşlar için mevcut ve geçmiş portföy varlıklarını, aranabilir ve sıralanabilir işlem geçmişini, kar ve zararı ve en iyi karşı tarafları gösteren varlık sayfaları.
  • En iyi sahipleri, işlemleri ve takas akışlarını gösteren Token sayfaları.
  • Varlık ilişkilerini ve fon akışını haritalayan ağ görselleştirmeleri.
  • Özel parametrelere uyan işlemler için anında uyarılar.

Arkham Intel Borsası, herkesin adres etiketleri ve diğer istihbaratları alıp satmasına olanak tanır.

Ödüller: Kullanıcılar, ARKM'yi bir ödül sözleşmesine kilitleyerek belirli istihbarat için ödüller yayınlar. Ödül avcıları doğrulama için istihbarat gönderir ve başarılı olursa ödülü alır.

Açık Artırmalar: Yüksek değerli bilgilere sahip kullanıcılar, doğrulanmış istihbaratı bir açık artırma sistemi aracılığıyla en yüksek teklifi verene açık artırmaya çıkarabilir.

DATA Programı: Kullanıcılar, Arkham'ın yapay zeka destekli anonimleştirme motoru Ultra'yı eğitmek için kullanılan istihbaratı gönderdikleri için ödüllendiriliyor.

Proje, iki tur öz sermaye finansmanından 10.000.000 USD'nin üzerinde para topladı ve son öz sermaye turu 150.000.000 USD değerinde. Yatırımcılar arasında Tim Draper, Bedrock Capital, Wintermute Trading, GSR Markets ve Palantir ile OpenAI'nin kurucu ortakları bulunmaktadır.

10 Temmuz 2023 itibarıyla ARKM'nin toplam arzı 1.000.000.000'dur ve listeleme sonrasında dolaşımdaki arz 150.000.000 olacaktır (toplam token arzının %15,00'ı).

ARKM Coin nedir?

Arkham, blok zincirindeki sahte meta verilerin anonimleştirilmesinin benzeri görülmemiş bir şeffaflığın kilidini açacağı ve endüstriyi kitlesel benimseme için ileriye taşıyacağı öncülüne dayanmaktadır.

Arkham'ın istihbarattan kazanca ekonomisi, anonimleştirilmiş istihbaratın büyük ölçekte tedarik edilmesini teşvik eder ve bunu herkesin kullanımına sunarak netlik ve şeffaflık sağlar ve kripto endüstrisini daha istikrarlı, adil ve güçlü hale getirir.

Projenin Önemli Noktaları

Varlık Analitiği: Arkham, blok zinciri adreslerini borsalar, fonlar ve balinalar gibi varlıklara bağlar ve kullanıcılara karar vermede avantaj sağlamak için bu varlıklarla ilgili temel verileri ve analizleri gösterir.

Token Sayfaları: Arkham analitiği ayrıca token bazında da uygulanır, böylece bir token projesini analiz eden kullanıcılar en iyi sahiplerini, işlem etkinliğini, borsa akışlarını ve anonimleştirilmiş Arkham verileriyle bilgilendirilen diğer önemli ölçümleri görebilir.

Görselleştirici: Görselleştirici, kullanıcıların token akışlarını sezgisel olarak kavramaları için anonimleştirilmiş adresler ve varlıklar arasındaki ilişkileri eşleştirmelerine olanak tanır. Çoklu Zincir Ortaklıkları: Arkham, BNB Chain, Polygon, Avalanche, Tron ve Optimismdahil olmak üzere ağlarına destek sağlamak için büyük blok zincirleriyle ortaklık kurdu. Arkham ayrıca Bitcoin ve Ethereum'u da desteklemektedir.

ULTRA: Arkham'ın arkasındaki teknoloji olan ULTRA, adresleri gerçek dünyadaki varlıklarla algoritmik olarak eşleştiren yapay zeka destekli bir motordur. Ultra, Palantir ve OpenAI kurucularının desteğiyle Arkham çekirdek katılımcıları tarafından 3 yıl boyunca geliştirilmiştir.

Intel Exchange: Kripto kullanıcıları daha sofistike hale geldikçe blok zinciri zekasına yönelik büyük ve artan bir talep var. Ayrıca blok zinciri istihbaratı toplayan büyük ve büyüyen bir blok zinciri hafiye topluluğu da var. Ancak, bu alıcı ve satıcıları eşleştiren bir pazar olmadığından, kripto kullanıcıları değerli bilgileri kaçırmakta ve hafiyelere çalışmaları için ödeme yapılmamaktadır. Arkham Intel Borsası bu piyasayı oluşturarak istihbaratın akıllı sözleşme ödülleri ve açık artırmalar yoluyla alınıp satılmasına olanak tanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ