Bu yazımızda sizlere ARPA Coin (ARPA) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve ARPA Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

ARPA Coin (ARPA) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi ARPA Coin

Bu yazımızda sizlere ARPA Coin (ARPA) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve ARPA Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

ARPA Coin (ARPA) Nedir?

Arpa, Çok Taraflı Hesaplamadan (MPC) yararlanarak gizliliği koruyan bir hesaplama ağı olmayı öngörüyor.

MPC, veri yardımcı programını mülkiyetten ayırmaya ve böylece veri kiralamayı etkinleştirmeye dayanır. Daha sonra, her bir tarafın veri girişini gizli ve güvenli tutarken, birden fazla varlığın verileri işbirliği içinde analiz etmesi ve diğer tarftan veri sinerjileri çıkarması mümkündür. ARPA Zinciri, özel verilerin gizlice paylaşılmasına izin verir ve hesaplamanın doğruluğu, bir Mesaj Kimlik Doğrulama Kodu aracılığıyla doğrulanabilir.

Kripto para birimi projesi Arpa, yaygın olarak kullanılabilen bir blockchain-agnostik katman-2 çözümüdür. Proxy akıllı sözleşmeleri, blok zinciri ve güvenli iletişim ağını birbirine bağlamak için bir köprü olarak kullanılır.

Kripto para birimi ARPA tokeni, hesaplama maliyeti, veri ve model kullanım ücreti, bir güvenlik teminatı yatırmak ve topluluk yönetimine katılmak için kullanılabilien bir kripto para birimidir.

ARPA Chain (ARPA) Nedir?

ARPA, kriptografik Çok Taraflı Hesaplama ("MPC") tarafından etkinleştirilen, gizliliği koruyan hesaplama için blok zinciri tabanlı bir katman 2 çözümüdür. ARPA'nın amacı, veri yardımcı programını mülkiyetten ayırmak ve veri kiralamayı sağlamaktır. 

ARPA'nın MPC protokolü, her bir tarafın veri girişini gizli ve güvenli tutarken, birden çok varlığın verileri işbirliği içinde analiz etmesi ve veri sinerjileri çıkarması için yollar yaratır. ARPA, özel verilerin gizli paylaşımına izin verir ve bilgi-teorik Mesaj Kimlik Doğrulama Kodu kullanılarak hesaplamanın doğruluğu doğrulanabilir. 

Kripto para birimi ARPA tokeninin kullanım durumları arasında hesaplama maliyeti, veri ve model kullanım ücreti, güvenlik depozitosu, topluluk yönetimi vb. bulunur. Kripto para birimi ARPA token şu anda Ethereum ağında çalışıyor. Geliştiriciler, kripto para birimi ARPA ile uyumlu blok zincirlerinde gizliliği koruyan dApp'ler oluşturabilir. 

Bazı acil kullanım örnekleri arasında kredi dolandırıcılığı önleme, güvenli veri cüzdanı, hassas pazarlama, ortak AI modeli eğitimi veya anahtar yönetim sistemleri yer alır. Örneğin, kripto para birimi ARPA ağını kullanan bankalar, müşteri verilerini veya mahremiyetlerini ifşa etmeden risk yönetimi amacıyla kredi kara listelerini birbirleriyle paylaşabilirler.

Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ