Mali Hizmet Komisyonu'ndaki beş Koreli yetkili, kısa süre önce ülkenin en büyük kripto borsası Bithumb'a taşınmak için istifa etti.

 Mali Hizmet Komisyonu'ndaki beş Koreli yetkili, kısa süre önce ülkenin en büyük kripto borsası Bithumb'a taşınmak için istifa etti.

Korea Herald raporuna göre, giderek artan sayıda kamu görevlisinin kripto para sektörüne neredeyse hiçbir kısıtlama olmaksızın katılmak için ayrıldığını söyleyen iktidardaki Demokrat Parti'den Rep. Roh Woong-rae Cumartesi günü, kamu hizmeti sonrası istihdam konusunda daha sıkı kurallar çağrısında bulundu. Güney Kore, en başından beri kripto para birimlerini düzenleyen ve bunlara odaklanmaya devam eden ilk birkaç ülke arasında yer aldı.

Mali Hizmet Komisyonunda 5. Sınıf Bir Yetkili Bithumb'a Taşındı

Milletvekili tarafından derlenen verilere göre, ülkenin en büyük finansal düzenleyicisi olan Financial Service Commission'da 5. Sınıf bir yetkili, kısa süre önce buradaki en büyük kripto para borsalarından biri olan Bithumb'a taşınmak için istifa etti. Yetkili, mevcut düzenlemeler uyarınca istihdam için herhangi bir kısıtlamayla karşılaşmasa da, yasa koyucu, kurumun kripto para birimi değişimlerini düzenlemekten sorumlu olduğu düşünüldüğünde, doğrudan şirkete giden bir FSC yetkilisinin son derece uygunsuz olduğunu öne sürdü. Artık sektöre giderek daha fazla yetkili katılıyor ve bu da kamu görevlileri arasında endişeye neden oluyor.

 Üst Düzey Kamu Görevlileri Kripto Endüstrisine Katılıyor

FSC'deki ve diğer bir üst düzey düzenleyici olan Mali Denetleme Hizmetleri'ndeki görevliler için, özel şirketlere katılmadan önce yalnızca 4. Sınıf veya daha yüksek yetkililer istihdam taramasından geçmelidir. Yetkililer kıdeme göre derecelendirilir ve en yüksek 1. Derece olur. Kamu Hizmeti Etiği Yasası uyarınca, 4. Sınıfın üzerindeki devlet memurları, ayrıldıkları günden itibaren üç yıl boyunca işleriyle ilgili bir işe giremezler. Milletvekili ayrıca, ülkenin antitröst gözlemcisi olan Adil Ticaret Komisyonu'nun, 7. sınıf ve üzeri tüm yetkililer için istihdam taraması gerçekleştirdiğini ve en üstteki iki mali düzenleyicide bulunanların özel şirketlerde çalışmak için daha kolay bir yola sahip olduğunu söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ