Eski BitMex CEO'su, bir Bitcoin kurtarma işleminin gerçekleşmek üzere olmadığını iddia ediyor.

Arthur Hayes, Yatırımcıların Kriptoların Daha Fazla Zorla Satılmasını Beklemeleri Gerektiğini Söyledi

Eski BitMex CEO'su, bir Bitcoin kurtarma işleminin gerçekleşmek üzere olmadığını iddia ediyor. Uzun vadeli BTC sahipleri, dijital parayı uygun fiyata satın almak için daha fazla fırsata sahip olabilir.

Eski BitMex CEO'su Arthur Hayes'e göre, yakın vadede daha yoğun kripto satışı olması muhtemel. Warren Buffet'ın popüler bir alıntısına atıfta bulunan Hayes, piyasanın kimin çıplak yüzdüğünü bulmaya çalıştığını öne sürdü. Buffett'in bu alıntıyla ilgili açıklaması, bir gelgitin dışarı çıkmasının genellikle belirli firmaların risklerini ve zayıflıklarını ortaya çıkarmasıdır.

Buffett'in bu bilgeliği, özellikle mevcut kripto piyasası durumu için geçerlidir. Celsius ve Three Arrows Capital  3AC gibi önde gelen oyuncular büyük zayıflık belirtileri gösteriyor. Bu eğilim devam ederse, diğer birçok üst düzey endüstri oyuncusu muhtemelen santigrat ve 3AC adımlarını izleyecektir.

Hayes'in İlginç Analizi

Hayes, Kanada'nın amacı Bitcoin ETF'nin toplam BTC varlıklarının geçen Cuma itibariyle yaklaşık yüzde 50 düştüğünü kaydetti. 1 Haziran 2022 itibariyle fonun yaklaşık 43.701 BTC'si vardı. Hayes, bunun kısa bir süre içinde satılacak çok fazla fiziksel BTC olduğunu da sözlerine ekledi. Hafta sonu boyunca, Bitcoin fiyatı birkaç saat içinde yüzde 20'lik bir düşüşü temsil eden 17.600 dolara düştü.

17.600 dolarlık fiyat, Aralık 2020'den bu yana en düşük seviyesini temsil ediyor. Ancak Hayes, düşüşün zorunlu bir satıcının birkaç stop-loss emrini tetiklediğini gösterdiğini iddia etti. Önde gelen dijital varlık, verilerimize göre şu anda 20.512 dolardan işlem görüyor.

Bununla birlikte, Bitcoin boğaları, Bitcoin'in henüz bir iyileşme yolunda olduğunu beklememelidir. Hayes, hala daha fazla zorunlu satış olabileceğini de sözlerine ekledi. Ona göre, bazı kripto borç verenler zayıf risk yönetimine ve aşırı uzatılmış borç verme şartlarına sahipler.

Burada CNF'de bildirildiği üzere, eski BitMex CEO'su, birçok altcoinin fiyatının önümüzdeki birkaç hafta içinde en az yüzde 50 düşeceğini öngördü. Solana ve Polkadot gibi popüler altcoinler, sancılı bir ayı piyasasının ardından en yüksek fiyatlarından yaklaşık yüzde 90 indirimde.

ABD Hisse Senedi ve Kriptolar Arasındaki Korelasyon Kırıldı

Asya merkezli popüler kripto gazetecisi Collins Wu (Twitter'da @wublockchain), ABD hisse senetleri ile kriptolar arasında artık bir benzerlik olmadığını iddia etti. Ona göre, Nasdaq 100 bu ayın başından bu yana yaklaşık yüzde 11.4 düştü.

Karşılaştırıldığında, Bitcoin ve Ethereum aynı dönemde sırasıyla yüzde 35,8 ve yüzde 44,5 düştü. ABD hisse senetleri ve kriptoların fiyat hareketi 11 Haziran'a kadar benzerdi. Ancak 11 Haziran'dan sonra kripto piyasasında keskin bir düşüş yaşandı.

Wu, kurumsal kripto yatırımcılarının yoğun satışlarının bu keskin düşüşten sorumlu olduğunu iddia ediyor. Ayrıca ABD Merkez Bankası'nın faiz artırımı da bu farklı fiyat hareketinde bir diğer etken. Oran yükseldikçe, yatırımcıların kripto gibi daha riskli varlıklara olan iştahı azalır.

Yine de Hayes, bazı yetenekli yatırımcıların BTC varlıklarını artırmak için mevcut kripto piyasası koşullarını kullanabileceğini belirtti. BTC fiyatındaki her düşüş, birçok BTC sahibinin BTC portföylerini tasfiye ederek kayıplarını azaltmaya çalıştığını gördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ