Dünyanın dijital alana hızla adapte olduğu bir aşamaya geçmiş gibiyiz.

Dünyanın dijital alana hızla adapte olduğu bir aşamaya geçmiş gibiyiz. Metaverse’ü sadece bir toplantılar ve görüşmeler alanı olarak düşünmüyoruz artık. Metaverse ayrıca bir siparişler alanı haline geldi. Tabi burada pandemi sürecinin bir sonucu olarak görmek lazım yaşananları.

Dünyadaki en büyük fast-food zincirlerinden olan McDonald bundan böyle yiyeceklerini metaverse alanında da servis edecek. Yani metaverse alanında sipariş veren birisine gerçek dünyada sipariş ulaşacak.

Depauli Ag isimli şirket ürünlerinin dijital olarak incelenmesi imkanını metaverse’te sunacak. Böylelikle müşteriler metaverse üzerinden istedikleri ürünü kredi kartıyla satın alacak ve ürün de müşterilere gerçek hayatta teslim edilecek.

Samsung’un bilindiği üzere Decentraland platformunda Samsung 837X isimli bir alanı bulunuyor. Şirket Galaxy S22 ailesinin lansmanını burada gerçekleştirdi. Lansman Decentrealand içerisinde 100 bini aşkın kişi tarafından takip edildi.

Toyota ise son dönemde kendisine hizmet veren ajanslar ile diğer kuruluşlar arasında gerçekleştirdiği toplantıyı bu defa gözde teknoloji metaverse üzerinden gerçekleştirdi. Türkiye’de otomotiv sektöründe ilk kez düzenlenen metaverse toplantısına Toyota yönetici ve çalışanlarıyla birlikte Toyota’nın hizmet aldığı kuruluşlardan 100’ü aşkın temsilci katıldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ