Bu yazımızda sizlere Internet Arweave (AR) Nedir? sorusunun cevabını verip AR Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

Arweave (AR) Nedir? İşte Ayrıntılarıyla AR Token

Bu yazımızda sizlere Internet Arweave (AR) Nedir? sorusunun cevabını verip AR Coin hakkında bilgiler vereceğiz.

Arweave (AR) Nedir?

Arweave, "blok örgü teknolojisi" adı verilen merkezi olmayan bir ağ yapısı üzerine inşa edilmiş bir depolama ağıdır. Arweave kesinlikle bir blok zinciri değil, her bloğu önceki iki bloğa bağlayan bir grafik yapısıdır.

Arweave, bir dizi topluluk odaklı uygulama ve platforma sahip kalıcı, merkezi olmayan bir web olan "permaweb"i barındırmak için temel bir ağ geliştiriyor.

AR, Arweave'nin yerel yardımcı program tokenıdır ve aşağıdaki kullanım durumlarına sahiptir:

Madenci ödülleri: Ağdaki madenciler, veri depolamalarını ve sunmalarını gerektiren yeni blokları madenciliği için AR tokenları alırlar. Tek bir cüzdan sahibinin hem kullanıcı hem de madenci olması mümkündür.

İşlem ücretleri: Bir bloğa bir işlemi dahil etmek isteyen kullanıcılar, AR belirteçlerinde belirtilen işlem ücretlerini ödemek zorundadır.

Protokol aşağıdaki ana bileşenlerden oluşur:

Permaweb: Tüm içeriğin kalıcı olduğu, birbirine bağlı belge ve uygulamalardan oluşan bir koleksiyon. Arweave ağının kendisi HTTP üzerine inşa edildiğinden, tarayıcılar ağda depolanan tüm verilere erişebilecekler.

Kar paylaşım toplulukları: Arweave, kurucuları, katkıda bulunanları ve kullanıcıları güçlendirmek için bir ekosistem geliştiriyor. Kurucular, Arweave topluluğu ile bağlantı kurabilir ve sermaye artırma ve topluluklarıyla etkileşim kurma aracı olarak Kar Paylaşım Tokenları yayınlayabilir.

İçerik Denetleme: Nodelar herhangi bir veriyi depolamaya zorlanmaz. Bu nedenle, depolama yalnızca olasılıkla ve ağ düzeyinde garanti edilir ve bireysel madencilerin depolamak istedikleri blokları ve işlemleri seçerek içerik politikalarını uygulamalarına izin verir.

Ar Coin'i Binance’te işlem görüyor. Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ