Overstock’un tZERO platformu, Aspen’in menkul kıymet tokenını alıp satmaya başladı.

Aspen, Rekor Menkul Kıymet Token Hacminin Ortasında tZERO

Colorado'daki beş yıldızlı 179 odalı bir otel olan St. Regis Aspen Resort'taki kısmi mülkiyeti temsil eden menkul kıymet tokenı Aspen (ASPD), tZERO alternatif ticaret sisteminde işlem görmeye başladı.

Haberler, düzenlenmiş bir platformda listelenecek ilk Tezos (XTZ) tabanlı menkul kıymet tokenına işaret ediyor. ASPD, tZERO'da listelenen yalnızca üçüncü token ve borsa tarafından desteklenen ilk üçüncü taraf platformdur.

TZERO'nun CEO'su Saum Noursalehi, "St. Regis Aspen dijital mnekul kıymet ticaretini tZERO platformunda görmekten heyecan duyduğunu" belirtti.

Noursalehi, "Aspen gibi özel menkul kıymetlerin dijitalleştirilmesi ve ticareti, daha geniş yatırımcı erişimini sağlayacak, likidite seçeneği sunacak ve sermaye maliyetini düşürecek gelecek model olacak" dedi.

İşlemin ilk gününde ASPD 1,32 $ 'dan 1,30 $' a düştü.

ASPD’yi düzenleyen Elevated Returns’in başkanı Stephane De Baets, listeyi şu şekilde tanımladı:

"6 trilyon dolarlık ticari emlak piyasasının kapısını açma potansiyeline sahip olan kaliteli gayrimenkul projelerine likidite sağlamaya yönelik önemli bir adım."

Elevated Returns, gelecekte Tezos’un FA1.2 akıllı sözleşme standardını kullanarak 1 milyar dolarlık gayrimenkul projesini daha tokenize etmeyi planlıyor.

Aspen'in listesi, Temmuz ayında yaklaşık 8 milyon dolarlık bir hacme ev sahipliği yapan platform ile tZERO'daki ticaret faaliyetlerinde görülmemiş bir artıştan sonra geldi.

Geçen ay tZERO'nun TZROP tokeninin 1,20 $ 'dan 4 $' a, Overstock'un OSTKO tokeninin 19,60 $ 'dan 57,50 $' a yükseldiği görüldü. Yükseliş ivmesi, Ağustos ayında OSTKO'nun 82 $ 'dan son işlem görmesi ve TZROP'un 5.10 $' dan el değiştirmesiyle devam etti.

 Temmuz aynı zamanda emlak tokenleri için özellikle güçlü bir aydı ve RealT'nin ikincil piyasalarında işlem gören dokuz mülk tokenı % 7 ile% 35 arasında kazanç sağladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ