Blockchain inovasyon merkezi Astar Network, ticaret ve finansıyla ünlü Tokyo bölgesi Shibuya ile ortaklık kurdu.

Astar Network, Tokyo Ward

Blockchain inovasyon merkezi Astar Network, ticaret ve finansıyla ünlü Tokyo bölgesi Shibuya ile ortaklık kurdu. Anlaşma, Astar'ın Shibuya'nın yeni web3 girişimini desteklediğini ve bu stratejiyi destekleyen etkinliklere ev sahipliği yaptığını görecek.

Astar Network ve Shibuya arasındaki ortaklık, türünün ilk örneği ve bir Japon blok zinciri ile Tokyo'nun en büyük ve en yoğun nüfuslu bölgelerinden biri arasında bir dönüm noktası niteliğindeki anlaşmaya işaret ediyor.

Astar, Shibuya'nın Başlangıç Desteği faaliyetlerinde başrol oynamanın yanı sıra, hackathon'lar ve web3 odaklı eğitim programları gibi tamamlayıcı etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Tokyo'nun önde gelen finans merkezi olan Shibuya bölgesi, dünyanın en işlek tren istasyonlarından ikisine ve Japonya'nın en iyi moda bölgelerinden birine sahiptir. Shibuya, Google dahil olmak üzere büyük ulusal ve uluslararası şirketlerin genel merkezidir. Astar Foundation CEO'su Sota Watanabe tarafından kurulan web3 teknoloji şirketi Startale Labs'ın da burada bulunacağı yer.

Sota Watanabe şunları söyledi: “Shibuya, Japonya'daki gençler için en büyük şehir ve girişimciler şehridir. Japonya'nın Silikon Vadisi veya Şibuya'daki bir yerden türetilen ve Bitter (渋) ile Vadiyi (谷) birleştiren "Bit Vadisi" olarak bilinir. Bu teknoloji merkezinde ofisimizi açmış olmaktan ve belediye ile web3'ü kullanmak için temel bir anlaşma imzalamış olmaktan onur duyuyoruz."

Astar Network, ortaklıklar ve iş anlaşmaları yoluyla web3'ün ana vatanı Japonya'da büyümesini hızlandırmada önemli bir rol oynuyor. Blockchain inovasyon merkezi, web3'ü kullanarak ekonomik zorlukları çözmek için vaka çalışmaları oluşturdu. Ayrıca, eğitim yoluyla daha geniş web3'ün benimsenmesinin önündeki engelleri azaltmakta ve mühendisler ile iş liderlerinin bu büyüyen sektöre katılmaları için fırsatlar sağlamaktadır.

Astar Ağı Hakkında

Astar Network, EVM ve WASM akıllı sözleşmeleri ile dApp'lerin oluşturulmasını destekler ve geliştiricilere fikir birliği mesajlaşma (XCM) ve bir çapraz sanal makine (XVM) ile gerçek birlikte çalışabilirlik sunar. Astar'ın benzersiz Build2Earn modeli, geliştiricilerin kodları ve oluşturdukları dApp'ler için bir dApp staking mekanizması aracılığıyla ödeme almalarını sağlar.

Polkadot ekosistemine gelen ilk parachainlerden biri olan Astar, tüm büyük borsalar ve tier 1 VC'ler tarafından desteklenen canlı bir ağdır. Astar, geliştiricilerin dApp'lerini oluşturmaya başlamaları için tüm Ethereum ve WASM araçlarının esnekliğini sunar. Astar SpaceLabs, Polkadot ve Kusama Ağlarında büyümeyi hızlandırmak için en iyi TVL dApp'leri için bir Kuluçka Merkezi sunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ