Asya blockchain güvenlik girişimi CoolBitX, Japon finansal hizmetler devi SBI Holdings liderliğindeki B Serisi finansmanında 16,75 milyon dolar topladı.

Asya Blockchain Güvenlik Girişimi Devasa Fon Topladı

Asya blockchain güvenlik girişimi CoolBitX, Japon finansal hizmetler devi SBI Holdings liderliğindeki B Serisi finansmanında 16,75 milyon dolar topladı. Girişim, borsaların çözümü Sygna Köprüsü aracılığıyla FATF'nin seyahat kuralına uymasına yardımcı olmak istiyor.

Tayvan merkezli blockchain güvenlik girişimi CoolBitX, birkaç önemli yatırımcının liderliğindeki B Serisi finansmanında 16,75 milyon dolar topladı. CoolBitX, uyum çözümü Sygna Bridge'i Asya bölgesi dışında pazarlamayı planlıyor. Monex Group, Koreli kripto borsası BitSonic de girişime yatırım yaptı.

CoolBitX, Borsaların FATF'nin Seyahat Kuralına Uymasına Yardımcı Oluyor

Tayvan merkezli kripto para girişimi CoolBitX, kripto borsalarının Finansal İşlem Görev Gücü tarafından önerilen “seyahat kuralı”na uymasına yardımcı oluyor. Kural, 1.000 $ 'ın üzerindeki işlemlerin göndericisi ve alıcısı hakkında bilgi depolamak ve paylaşmak için kripto borsalarını zorunlu tutuyor. Kural, kolluk kuvvetlerinin şüpheli faaliyetleri izlemesine yardımcı olmak içindir. Tayvan hükümetinin Ulusal Kalkınma Fonu da kripto girişimine yatırım yaptı.

Kripto Girişimi Geçen Yıl Başlatıldı

CoolBitX, geçen yıl Ekim ayında başlatılarak borsaların bir uygulama programı arayüzü üzerinden gerekli uyumluluk verilerini paylaşmasına ve iletmesine izin verdi. SBI VC Trade, Coincheck, BitPoint ve BitSonic, kripto girişiminin Sygna Bridge teknolojisini kullanan borsalardan bazıları. Japonya şu anda CoolBitX için en büyük ülkelerden biri. Yeni sermaye mevcut olduğunda, girişim hizmetlerini yeni ülkelere genişletmek istiyor. FATF, bu yıl Haziran ayında kurallarını uygulamak için son tarihi belirledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ