Riskli varlıklarda düşüş olmaması, Bitcoin'in daha fazla satış baskısı ile karşı karşıya kalacağı anlamına geliyor, ancak önemli bir hareketli ortalamanın yakında bir zorlukla karşılaşabileceğine dair umut devam ediyor.

Riskli varlıklarda düşüş olmaması, Bitcoin'in daha fazla satış baskısı ile karşı karşıya kalacağı anlamına geliyor, ancak önemli bir hareketli ortalamanın yakında bir zorlukla karşılaşabileceğine dair umut devam ediyor.

Analistler daha yüksek bir yolculuktan umutlu kaldıkça Bitcoin (BTC), 29 Haziran'da 20.000 doların altına döndü.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Yatırımcılar Destek İçin 19.500 Doları Arıyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den alınan veriler, Asya işlem saatlerinde yaklaşık bir hafta içinde ilk kez 20.000$ seviyesinin altına inen BTC/USD'yi izledi.

Zayıflık, 21.000$'a yakın bir aralıktaki davranışı takip etti ve bu, küresel hisse senetlerindeki hareketlerle hala uyumlu bir piyasayı karakterize ediyor.

S&P 500 önceki seansını %2 düşüşle tamamlarken, Nasdaq Bileşik Endeksi %3 kaybetti. Gün içinde Hong Kong'un Hang Seng endeksi de %2.1, Çin'in Şanghay Bileşik Endeksi ise %1.4 düştü.

Makrodan gelen birkaç yükseliş işareti ile Bitcoin, birkaç hafta boyunca bir aralığın alt ucunu tekrar ziyaret etmesini engelleyemedi.

Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe, en son Bitcoin odaklı Twitter güncellemesinin bir bölümünde, "Bitcoin bu düzeltmeyi yapıyor, 20.3 bin dolarda potansiyel bir düşüş bekliyordu" dedi.

“İkinci önemli olduğu için 20,1 bin dolar alıyoruz… Burada geçerliliğini görmek ve LTF'de ek onay görmek istiyorum. Olmazsa, destek için bir sonraki 19,3-19,5 bin dolar.” Uzaklaştıkça, diğer kaynaklar, direnişe daha fazla saldırı potansiyeli konusunda hala iyimserdi.

Zincir üstü analitik kaynağı Malzeme Göstergeleri için bu, Haziran ayında direnç işlevi görmeye başlayan önemli bir ayı piyasası destek seviyesi olan 200 haftalık hareketli ortalamaya meydan okuma şeklinde olabilir.

Hisseler Düşüşe Devam Ediyor

Makroya odaklanan yorumcular, mevcut ekonomik güç hakkında çok az kesinlik ile kripto gibi risk varlıklarının daha uzun zaman dilimlerinde zarar görmeye devam edeceğini savundu.

Bu ruh hali, Big Short yatırımcısı Michael J. Burry'nin ABD Merkez Bankası'nın 2022'de enflasyonu düşüren niceliksel sıkılaştırma (QT) politikasından vazgeçip daha uygun koşullara geri döneceği yönündeki tahminini izledi.

27 Haziran'da yayınlanan bir tweet'in bir kısmı, "Bundan deflasyonist darbeler- -> bu yılın sonlarında TÜFE'deki dezenflasyon --> Fed, oranlar ve QT -> Döngüler konusunda kendini tersine çeviriyor" diyor.

Bu nedenle, yalnızca riskli varlıklar için açık bir nimet Bitcoin ve altcoinleri biraz gevşetebilir, popüler Twitter hesabı TXMC Trades yanıt verdi, bu bakış açısı eski BitMEX CEO'su Arthur Hayes dahil çeşitli yorumcuların görüşlerini yansıtıyordu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ