Merkezi Houston'da bulunan Asya'nın en büyük ATM üreticilerinden biri olan Güney Kore'nin Hyosung, Bitcoin'i uluslararası ATM modellerine resmen entegre etti. 

Hyosung'un Bitcoin Entegrasyonunun Önemi

2014'ten beri Hyosung, Tim Korrayma destekli Coinplug gibi Güney Kore kripto para endüstrisinde önde gelen Bitcoin servis sağlayıcılarıyla işbirliği yapıyor. Hyosung, Güney Koreli ATM kullanıcılarının üç yıldan fazla bir süredir, Bitcoin'i hemen hemen her markette ve metro istasyonunda bulunan on binlerce Hyosung ATM'sinden almasını ve satmasını sağladı.

Coinplug mobil uygulaması sayesinde Hyosung, Güney Koreli kullanıcıların Bitcoin'i bölgedeki genel tüketicilere yönelik likiditesini artırarak kolayca Bitcoin satması veya alması için nakit para yatırmalarına izin verdi.

Aşağıdaki resimden de görüleceği üzere, Coinplug ve Hyosung, Güney Kore'deki mevcut banka ATM'lerinin çoğunu Bit-pass destekli ATM'lere dönüştürme çabaları içinde, bununla birlikte gelişmeler Bitcoin'in genel kabul görmesinde artışa neden olmuştur.

Önümüzdeki haftalarda Hyosung, Bitcoin'in ABD ve çoğu Avrupa ülkesi gibi destekleyici ülkelere gönderilecek uluslararası ATM modellerine tam entegrasyonunu sunmayı planlıyor.

Bitcoin Destekleyen ATMler'in Faydaları

2016 yılından bu yana, en önde gelen Bitcoin piyasaları ve yetkilileri, Bitcoin, Litecoin ve Etheretum'un yasadışı kullanım örneklerini gördü. (KYC) [Müşterini Tanı] ve (AML) [Kara Para Aklama] politikalarını zorla uygulamak için Bitcoin Borsalarına ve ticaret platformlarına baskı yapıyor.

Sonuç olarak, hesap doğrulama süreci ve Bitcoin ticaret hesaplarının günlük veya aylık limitlerinin güncellenmesi önemli derecede zorlaştı. Çoğu santral üzerinde, kullanıcıların kişisel doğrulama (kimlikler veya pasaportlar), banka belgeleri gibi gerekli belgeleri göndermek için en az birkaç hafta harcaması ve hatta maksimum aylık limit yükseltmeleri için yüz yüze görüşme yapması gerekiyor.

Büyük ölçekli tüccarlar ve yatırımcılar için ticaret hesapları oluşturmak ve titiz bir doğrulama sürecine girmek faydalı olacaktır. Bununla birlikte, yeni başlayanlar için ve sıradan yatırımcılar için, Bitcoin ATM'lerinden, az miktarda Bitcoin alıp satması çok daha basit olacaktır.

Halen, Coinbase ve Gemini gibi büyük Bitcoin aracı kurumları ve borsaları, kurumsal ve perakende yatırımcılara destek vermeye odaklanmaktadır. Cointelegraph geçtiğimiz günlerde Coinbase, Bitcoin'de minimum 10 milyar doları yatırım yapmayı planlayan kurumsal yatırımcılar için bir Bitcoin saklama platformu olan Coinbase Custody'yi başlattığını bildirdi.

Yaklaşık 3 milyon aktif kullanıcısıyla Asya'daki en büyük Bitcoin aracı şirketi olan Filipinler'in Coins.ph'yi de içeren bir avuç şirket, genel tüketicilere ve küçük ölçekli Bitcoin yatırımcılarına hizmet sunmak için çalışıyor.

Uzun vadede, Bitcoin'in yüzbinlerce banka ATM'sine entegrasyonu, genel olarak Bitcoin'in benimsenmesini daha da hızlandırarak artıracaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ