Bu yazımızda sizlere Audios Coin Nedir? AUDIO Coin nedir? Sorularının cevabını vererek bir kripto para birimini daha tanıtmış olacağız.

Audios Coin Nedir? AUDIO Coin Nedir? İşte Tüm Detaylar

Bu yazımızda sizlere Audios Coin Nedir? AUDIO Coin nedir? Sorularının cevabını vererek bir kripto para birimini daha tanıtmış olacağız.

Audios Coin Nedir?

Audius, sanatçılara daha iyi bir anlaşma sunarak Spotify ve Apple Music'i almak isteyen Ethereum tabanlı bir akış uygulamasıdır.

Birçok blok zinciri projesi gibi, Audius da hem bir şirket hem de token sahipleri tarafından kontrol edilen bir ağdır.

Audius'u kullanan binlerce düzenli dinleyicisi var, güçlü bir EDM tabanı ve büyüyen bir yeraltı hip-hop kadrosu ile birlikte hareket ediyor.

Müzik akışı şimdilik ücretsizdir ve sanatçılar bunu çoğunlukla hayran kitlelerini oluşturmak için kullanır. Tokenlaştırılmış para kazanma seçenekleri daha sonra gelecek, ancak geldiklerinde sanatçılar inanılmaz bir esnekliğe sahip olacaklar.

Müzik endüstrisi, doğru blok zinciri uygulamasının çözebileceği sorunlar yaşıyor, ana akım kripto benimseme kapısını açıyor. Şimdilik en azından rüya bu.

Audius, SoundCloud ve Spotify gibi tanınmış girişimleri hedefleyen, Ethereum özellikli bir müzik dağıtım hizmetidir. Yaratıcıları, müzisyenler için daha çekici bir anlaşma sunmanın, Audius'un, kullanıcıların gruplar halinde gelmesini sağlayacak kadar güçlü bir müzisyen oluşturmasına yardımcı olacağını umuyor.

Audius blok kaşifine göre, ağ Ekim ayının sonundan bu yana günde 30.000 ila 50.000 benzersiz kullanıcı gördü.

Audius'un kurucu ortağı ve CEO'su Roneil Rumburg bir röportajda "Bu yanıtı görmek biraz gerçek ve heyecan vericiydi. Özellikle COVID-19'da bu [müzisyenler] gerçekten can yakıyor. Tur yapamazsınız. Çoğu gelir akışı kurudu.” diyor.

AUDIO Coin nedir?

Audius, Ekim ayının sonunda ağın AUDIO tokenının beta ağ aşamasının sonunu işaret eden bir dağıtımını duyurmasıyla ilgide büyük bir artış yaşadı. Başta Audius kullanan sanatçılar olmak üzere 10.000 süper kullanıcıya 50 milyon AUDIO tokenı verdi ve aynı zamanda çok sayıda parça çalan ve çok fazla geri bildirim sunan bazı dinleyicilere de verdi.

Audius nedir?

Bu sektördeki birçok kreasyon gibi, iki durum söz konusu: Şirket ve ağ var. Şirket, çeşitli risk sermayesi şirketlerinden, birincisi General Catalyst ve Lightspeed Capital'den ve ikincisi Multicoin Capital ve Blockchange'den olmak üzere iki ayrı turda fon topladı.

Ağ, biri içeriği barındıran ve diğeri onu indeksleyen iki tür node dizisidir. Bu ağın üstünde, kullanıcıların içerikle etkileşime girmesine izin veren uygulamalar var.

Ana uygulama, şirket tarafından yapılan Audius web ve mobil uygulamalarıdır, ancak halihazırda birkaç tane daha vardır. Herkes Audius'taki içerikle etkileşime giren bir arayüz oluşturabilir.

Sanatçılar ve hayranlar, içerik yayınlamak ve yayınlamak için farklı uygulamaları kullanır. Kullanıcılar ağın kullanılabilirliğine küçük bir ölçüde katkıda bulunuyor. Çevrimiçi aktif olduklarında, ağ, diğer kullanıcıları, aynı dosyaya erişmek isteyen diğer kullanıcılar için geçici olarak depoladıkları içerik kopyalarına yönlendirebilir (tıpkı BitTorrent'in yıllardır yaptığı gibi).

Audius Kripto Dünyasına Nasıl Uyuyor?

Audius, dünyanın en büyük ikinci blok zinciri Ethereum'da yönetilmektedir. Yönetişim için ve bir güvenlik mekanizması olarak bir ERC-20 tokenı olan AUDIO kullanır. Node operatörleri ve sanatçılar, farklı türdeki özelliklerin ve kazanma fırsatlarının kilidini açmak için AUDIO tokenlarını almak zorundadır.

Beta sürümündeyken Audius, içerik yönetimini yürütmek için bir Ethereum yan zinciri olan POA Network'ü kullandı. Ekim ayının sonlarında, kendisini inanılmaz derecede hızlı ve ucuz olarak faturalandıran Solana blok zincirine kısmi bir geçiş yaptığını duyurdu.

Bu, kripto evanjelisti Andreas Antonopoulos'un dile getirdiği "tek ağ, çok sayıda zincir" tezi açısından son vaka.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ