Austin, geçen hafta sonlarında iki yeni karar aldı ve bunlardan biri şehri, vergi ödemeleri gibi finansal işlemlerde Bitcoin kullanımını keşfetmeye yönlendirdi.

Austin, geçen hafta sonlarında iki yeni karar aldı ve bunlardan biri şehri, vergi ödemeleri gibi finansal işlemlerde Bitcoin kullanımını keşfetmeye yönlendirdi. Şehir ayrıca blok zinciri teknolojisinin kullanımını keşfetmek istiyor ve bir belediye meclisi üyesi Austin'in dört yıldır teknolojiye baktığını açıklıyor.

Amerika'nın nihai kripto şehri olma yarışı, ABD'deki dalgalanmalar genelinde benimsendikçe ısınmaya devam etti. Austin, Bitcoin ve blok zinciri şehrin operasyonlarının merkezine koymayı amaçlayan iki yeni kararı onaylayarak en son hamleyi yaptı.

Belediye Meclisi Üyesi MacKenzie Kelly tarafından iletilen ilk karar, kriptoya odaklanarak Austin şehir yöneticisini şehrin sakinleri için olası kripto kullanım durumlarını keşfetmeye yönlendiriyor. Özel ilgi alanlarından biri, ödeme yapmak için Bitcoin kullanımıdır.

Kelly'nin bir kripto haber kaynağına söylediği gibi, kararı çoğunlukla şehrin Bitcoin'den yararlanıp yararlanamayacağını belirlemek için araştırma yapmakla ilgili.

Bu daha çok bir fizibilite çalışmasıdır. Belediye hizmetleri için ödeme olarak kriptoyu kabul edip edemeyeceğimizi bilmek için belediye üyeleri olarak şu anda yeterli bilgiye sahip değiliz. Karar vermeden önce bunun hakkında daha fazla şey bilmemiz gerekiyor.

Bu çalışma, Bitcoin'i finansal defterlerinde tutmanın mümkün olup olmadığını şehre bildirecektir. Dikkate alınacak hususlardan biri, ABD'li düzenleyicilerin henüz bir sonuca varmadığı bir soru olan Bitcoin'in bir para birimi mi yoksa bir varlık mı olduğu olacaktır. SEC, bazı kriptoları menkul kıymetler olarak faturalandırırken CFTC, emtia olduğunu söylediği kriptolara karşı yaptırım eylemlerine başladı. IRS bile kripto sahiplerinden vergi talep ettiği için kendi görüşüne sahip.

Kelly ,“Bunu bir varlık olarak faturalandırabilir miyiz bilmiyoruz . Bu, kriptoyu ödeme olarak kabul etmemizi engeller. Bir bütün olarak kriptonun finansal istikrarı da var ve eğer bu açıdan kabul edebilirsek," dedi .

Austin Bitcoin Ödemeleri İstiyor Ama Sakinler Hazır Mı?

Ödemeler için Bitcoin'e izin veren bir şey ve sakinlerin kriptoyu benimsemesi ve aktif olarak kullanması tamamen farklı bir şey. Ohio, sakinlerinin Bitcoin'de vergi ödemesini mümkün kılan bir eyaletti, ancak birkaç ay sonra sakinlerin Bitcoin'lerinden ayrılmaya hazır (veya istekli) olmadığını fark etti. Ohio daha sonra vergi seçeneği için Bitcoin'i rafa kaldıracaktı.

Kripto sahibi Austin sakinlerinin sayısıyla ilgili veriler belirsiz olsa da, Teksas Eyaleti sakinlerinin yaklaşık yüzde 8'inin Bitcoin'e veya yaklaşık 2,5 milyon kişiye sahip. Finder.com tarafından yapılan bir anket, bunun bu yıl neredeyse ikiye katlanarak yüzde 14'e çıkacağını gösteriyor. Austin, eyaletteki en fazla Bitcoin sahibine ev sahipliği yapıyor.

Tasarıyı zorlayan Kelly'ye göre, Bitcoin, başka ödeme araçlarından yoksun olanlar için Bitcoin'e sahip olanlar için kullanışlı olabilir. O yorumladı:

Örneğin, birisi hız cezası alırsa ve banka hesabı yoksa ancak kripto para birimi varsa, ödeme olarak kripto kullanabilir. Veya vergilerini veya elektrik faturalarını Bitcoin kullanarak ödemek veya kripto kullanarak adlarına bir park tahsis etmek istiyorlarsa. Bunların hepsi, Austin şehrinin kripto ödemelerini kabul etmesine izin veren analizin bir parçası.

Bitcoin'de hız biletlerini ödeme seçeneğine sahip olmak, kripto topluluğu tarafından memnuniyetle karşılansa da, bunun büyük bir hit olması pek olası değil. Çoğu için Bitcoin, günlük işlemler için bir para birimi değil, bir yatırımdır. BTC'nin yasaklayıcı ücretleri de bir para birimi olarak benimsenmesine engel teşkil ediyor.

Ayrıca, ABD'li yetişkinlerin yalnızca yüzde 5'inin çek veya tasarruf hesabına sahip olmadığını bildirdiği ABD, küresel olarak en yüksek finansal katılım oranlarından birine sahiptir.

Kripto ödemeleri kararının yanı sıra, belediye meclisi üyeleri ayrıca Austin Belediye Başkanı Steve Adler tarafından blok zinciri teknolojisini benimsemeye odaklanan bir kararı da kabul etti. Kripto ödemeleri birkaç yıl uzakta olsa da, blockchain teknolojisi hemen entegre edilebilir. Sadece verimliliği ve şeffaflığı artırmakla kalmaz, aynı zamanda blok zinciri şehrin işletme maliyetlerini de azaltabilir.

Austin, 24 Mart oturumu sırasında bir konsey üyesinin açıkladığı gibi, blok zinciri teknolojisini zaten araştırıyor. Sabino Renteria, kentin evsiz nüfusuna ve verilerini en iyi nasıl kontrol edebileceklerine odaklanan ilk projeyle kentin dört yıldır teknolojiyi aradığını söyledi.

Endişeler Var

Çoğu belediye meclisi üyesi kripto ve blok zinciri isterken, endişelerini dile getirenler de var. Leslie Pool, temkinli iyimserliğini ifade etmesine rağmen, teknolojinin uygulanması konusunda endişeleri olduğunu söyledi.

Kurcalanmaya açık ve kurcalamaya karşı dayanıklı olabilir, ancak hepsi bu kadar. Bu bir dijital defterdir. Bu nedenle, bunun veya şehrin kullanımını teşvik etmesi için bazı benzersiz kullanımlar olabilir, ancak bu noktada, veri depolamaya veya diğer dijital alanlara nispeten yeni girişi göz önüne alındığında, ben onu benimsemek veya kullanmak için şehirle ilgili gerçekten temkinli.

Leslie, Bitcoin Ödemeleri Konusunda Daha da Endişeli

“Kripto'nun çok değişken olduğuna, vergi mükelleflerinin dolarlarını veya çalışanların emekliliğini riske atacak bir para birimi biçimi olduğuna inanmaya devam ediyorum. Kripto düzensizdir. Sadece düzensiz değil. Ayrıca korumasız. Burada benim için oyunla ilgili bir unsur var. Bu beni gerçekten rahatsız ediyor” dedi.

Meclis üyesine göre, herhangi bir tür ödeme için kripto kullanmak, belediyenin gelirini korumada belediye meclisinin rolüyle tutarsız.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ