Bu yazımızda sizlere Automata (ATA) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve ATA Coin ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Automata  (ATA) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para Birimi ATA Token

Bu yazımızda sizlere Automata  (ATA) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve ATA Coin ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Automata  (ATA) Nedir?

Automata Network, gizlilik, sorunsuz hesaplama ve yüksek güvence elde etmek için Polkadot ve Ethereum'daki dApp'ler için ara katman yazılımı benzeri iz bırakmayan gizlilik hizmetleri sunar.

Mart 2020'de Automata Network, 1 milyon dolarlık fonla resmi olarak hizmete girdi. Çeşitli blok zinciri ve merkezi olmayan protokol yatırımcıları, tohum finansmanı turunu birlikte yönetti. Bunlar arasında Genesis Block Ventures, Sam Bankman-Fried's Alameda Research ve IOSG Ventures vardı.

Automata protokolü, “bilinçsiz RAM” adı verilen bir şifreleme şemasını kullanır. Veri erişim modellerini gizler ve gizlilik aktarıcısı, kurcalamaya karşı korumalı veri kaynağı ve anonim oylama dahil olmak üzere çeşitli işlevler sunar.

Automata'ya göre, gizliliği koruyan DeFi uygulamaları için acil bir piyasa talebini yakalamaya çalışacak. Ayrıca, IOSG ortağı Xinshu Dong, platformun bu dApp'leri yeniden yazmadan bunu yapmaya çalışacağını duyurdu.

Şirket yakın zamanda Plasm ile ortaklık kurarak Witness'ı zincir dışı bir yönetişim çözümü olarak ağlarına getirmeyi hedefliyor. Plasm, Polkadot'taki çok zincirli makine akıllı sözleşme platformudur.

Plasm'ın Kurucusu Sota Watanabe, Witness'ın Web3 altyapısını oluşturma misyonlarıyla ilgili ideolojik önemini çabucak anladıklarını kaydetti. Bu ortaklığın ekosistemlerine anlamlı bir şekilde katkıda bulunacağını da sözlerine ekledi.

ATA Binance'te listeleniyor. Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ