Ava Labs Başkanı, oyun ve finans alanındaki markaların Çığ Ekosistemine katılmaya hevesli olduğunu söyledi.

Ava Labs CEO

Ava Labs Başkanı, oyun ve finans alanındaki markaların Çığ Ekosistemine katılmaya hevesli olduğunu söyledi.

John Wu ayrıca, geleneksel finanstaki veritabanlarının verimlilik ve birbirine bağlı olmamasından da bahsetti ve blok zinciri teknolojisini benimsemeye başlamanın zamanının geldiğine inanıyor.

Kripto topluluğunun dikkati Bitcoin ve Ethereum etrafında yoğunlaşırken, Avalanche sessiz hamleler yapıyor. Ava Labs başkanı John Wu, Ethereum rakibinin önümüzdeki yıl içinde bazı büyük duyuruları olduğunu söyledi.

Anthony Pompliano ile yaptığı son röportajda Wu, oyun ve finans dünyasından büyük markaların Evalanche ekosistemine katılacağını söyledi. Ava Labs Başkanı röportaj sırasında şunları söyledi:

Bu ekosisteme giren ve hem finansal hizmetler hem de oyun tarafında ekosistemi herkes için büyüten gerçek dünya varlıklarının teması hala aynı.

Alt ağlar, birçok oyuncu tarafından temel olarak çok hızlı bir şekilde kendi yürütme ortamlarını oluşturmak için gerçekten benimsendiğinden, oyun oynama konusunda da çok fazla görünürlüğe sahibiz.

Bunlar  hakkında  çok heyecanlandığımız iki alan. Keşke size belirli isimler verebilseydim, ancak izleyiciler bizi izlemeye devam edin, çok yakında duyacaklar.

Geleneksel Finansın Boşluklarını Açıklamak

John Wu ayrıca, uzaydaki verimsizlikleri dile getiren geleneksel finansa da bir şans verdi. Ayrıca, veri siloları ve veritabanlarının birbirine bağlı olmaması nedeniyle geleneksel finansın çıkmaza girdiğini kaydetti. Wu ekledi:

Finansal kurumlar, blok zincirinin veya kripto sisteminin gücünün, aynı anda hareket etmek için bilgi ve paraya ihtiyacınız olduğunda, blok zincirinin bunun için çok güçlü bir araç olduğunun çok farkındadır. Bir hisse senedini kapattığınızda, çok fazla aracı var.

Kredi kartları, çok fazla aracı var. Ve hepsi kendi ilgili veritabanları üzerinde çalışıyorlar ve çok sayıda uzlaşma olması gerekiyor.

Ava Labs Başkanı, geleneksel finans şirketlerinin sonunda blok zincirini uygulamaya başlama zamanının geldiğini de sözlerine ekledi. İşlem sürecini basitleştirmek son derece faydalı olacaktır. Ayrıca, işlem sonuçlandırma zincirindeki herhangi bir bağlantının ortadan kaldırılmasına da yardımcı olacaktır. Wu ekledi:

Birçok finansal hizmet oyuncusu aslında blockchain ile denemeler yapıyor. Blok zinciri geliştirme deneylerinin miktarı  sadece deneyler, inovasyon laboratuvarları değil .Ama geliştirme miktarı Teknolojiye verimlilik yaratmanın ve daha fazla üretkenlik yaratmanın ve maliyetleri düşürmenin bir yolu olarak bakıyorlar.

Avalanche'ın Büyümesi

Avalanche, platformda DeFi uygulamalarını ve NFT'leri barındırmak için Ethereum blok zinciri ağına güçlü bir alternatif olarak ortaya çıktı. Geçen yıl, Avalanche’ın yerel kriptosu AVAX, 2021 kripto boğa koşusu sırasında ilk on altcoinden biri olarak ortaya çıktı.

Ancak AVAX, geçtiğimiz çeyrekte kripto piyasası çöküşü sırasında birkaç sorunla karşılaştı. Aynı zamanda Luna Foundation Guard'ın rezerv para birimlerinden biriydi ve Terra ekosisteminin çöküşü sırasında yoğun satış gördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ