Avalanche kurucusu, platformun DeFi pazarının ihtiyaçlarını karşılamada diğer L1'lere göre nasıl bir rekabet avantajına sahip olduğunu açıklıyor.

 Avalanche kurucusu, platformun DeFi pazarının ihtiyaçlarını karşılamada diğer L1'lere göre nasıl bir rekabet avantajına sahip olduğunu açıklıyor. Üstel büyümeyi sağlayabilecek yerel "alt ağ" teknolojisine vurgu yapıyor.

Kripto piyasası, Fed'in resmi faiz artırımı açıklamasının ardından geçen hafta güçlü bir toparlanma kaydetti. Ethereum'un Layer-1 rakibi Avalanche (AVAX), altcoinler arasında lider oyunculardan biri olduğu ortaya çıktı.

Haftalık grafikte Avalanche'ın yerel kriptosu AVAX, fiyatı 90 doların üzerine çıkarken yüzde 33 kazanç kaydetti. Basın zamanı itibariyle, AVAX 23.3 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 87 dolardan işlem görüyor. AVAX'ın kurucusu ve CEO'su Emin Gün Sirer, platformun bu yıl katlanarak büyümeye hazır olduğundan emin.

Avalanche, bir Proof-of-Stake (PoS) platformu olarak zaten Ethereum 1.0 ile güçlü bir şekilde rekabet ediyor. Bu nedenle, bir dizi akıllı sözleşmeye, DApp'lere ve alt ağlara ev sahipliği yapar. AVAX kurucusu Twitter ileti dizisinde şunları açıklıyor:

Avalanche'ın token dağılımı sağlamdır. Sınırlı bir 720M 360M token kaynağı var ve lansman sırasında basıldı ve 10 yıl içinde başka bir 360M piyasaya sürülecek.

Toplam AVAX dağıtımından, şaşırtıcı bir şekilde yüzde 50'lik bir miktar, bahis ödülü olarak teklif edildi. Kurucu ayrıca Avalanche blok zincirinin yerel alt ağ teknolojisi ile son derece hızlı, ucuz ve ölçeklenebilir olduğunu açıklıyor.

Açıkladığı gibi: "Alt ağlar çok büyük. Alt ağlar, esasen daha büyük bir zincir oluşturan ve işleri büyük ölçüde hızlandıran mini blok zincirlerdir. Alt ağlar aracılığıyla herkes, uygulamalarının ihtiyaçlarına uygun özel bir blok zinciri oluşturabilir”.

Bu, platformda inşa etmek için birçok geliştiriciyi daha da cezbetti. Kurucu, başarısının ardındaki neden olarak Avalanche'ın kitlesel olarak benimsenmesini de dile getiriyor.

Merkezi Olmayan Finansmana Odaklanmak DeFi

Kripto ekosisteminde merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının büyümesi katlanarak arttı. Bu nedenle, Ethereum ile rekabet etmeniz gerekiyorsa, L1 rakiplerinin DeFi'ye odaklanması gerekir ve Avalanche tam olarak bunu yapıyor.

Avalanche blok zinciri süper hızlıdır ve saniyede 6500 işlem gerçekleştirebilir. Bu, onu en hızlı ödeme platformlarından biri ve Ethereum'un ağ tıkanıklığı sorunlarına bir alternatif haline getiriyor. Avalanche kurucusu, birçok DeFi protokolünün AVAX üzerine inşa edilmesinin nedeninin bu olduğunu söyledi.

Bir çok şirket ve enstitü #AVAX'ı tercih ediyor. Alt ağ teknolojisi, her bir alt ağın kendi kurallarına sahip olmasını sağlar. Bu nedenle, farklı enstitüler ihtiyaçlarına, gereksinimlerine ve kurallarına göre uygulamalar oluşturabilir.

AVAX, ömür boyu sabit 720 milyon arza sahip olacak. Geçen ay bildirdiğimiz gibi, kripto yatırım ürünleri Avalanche protokolünde yoğun girişlere tanık oldu. Ek olarak, Avalanche Foundation kısa süre önce 290 milyon dolarlık bir hızlandırıcı teşvik programı başlattı.

 Avalanche Foundation 290 Milyon Dolarlık Hızlandırıcı Teşvik Programını Başlattı, AVAX %10 Arttı

Avalanche Multiverse Fund, blockchain özellikli oyun, DeFi, NFT'ler ve kurumsal kullanım durumları dahil olmak üzere yeni ekosistemleri desteklemeye odaklanacak. Ayrıca, platformun "alt ağ" işlevselliğinin benimsenmesini ve büyümesini artırmayı amaçlamaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ