Nispeten yeni bir katman-bir ağ çözümü olmasına rağmen, Avalanche (AVAX), CoinMarketCap.com istatistiklerine göre, son yedi gün içinde piyasa değeri ile ilk 100 kripto paranın kazanımlarına öncülük etmek için son zamanlarda %120,75 artış kaydetti.

AVAX dışında, geçen hafta en önemli kazanımları yaşayan ilk 100 kripto para birimi arasında Cardano (ADA), SwissBorg (CHSB), Dash (DASH) ve THORchain (RUNE) yer alıyor.

“Alonzo” güncellemesi ile Cardano, Ethereum ile karşılaştırılabilir bir akıllı sözleşme platformu olma isteklerini tamamlamayı umuyor. Bu, spekülasyonları ve yatırımcıların elde tutma hissini artırdı.

Avalanche, DeFi ekosistemini genişletiyor

Avalanche nispeten yeni bir katman-bir ağ çözümü olsa da fiyatı ve kabul edilebilirliği son zamanlarda fırladı. Hakim akıllı sözleşme platformu Ethereum, rakiplerine kıyasla yüksek işlem maliyetlerinden ve daha uzun işlem sürelerinden muzdariptir.

Hızla artan DeFi ağı, Avalanche köprüsünün Ethereum'a piyasaya sürülmesi ve dinamik ücretler ve bir token yakma mekanizması sağlayan tokenomik mimarisi, AVAX'ın önemli fiyat artışına katkıda bulunan faktörler oldu.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Ayrıca, 18 Ağustos'ta Aave ve Curve ile ortaklaşa başlatılan 180 milyon dolarlık likidite madenciliği teşvik programı Avalanche Rush, Avalanche protokolünün atılımlarından biriydi. Gelişmekte olan DeFi ekosistemine yeni uygulamalar ve varlıklar getirmeye odaklanmıştır.

Bir Ava Labs proof of stake blok zinciri olan Avalanche, düşük gecikmeli blok zincirlerle ilişkili güvenlik takaslarından kaçınırken saniyede 4.500 işlemi gerçekleştirmeyi vaat ediyor. Avalanche Rush'ın başarısı, şüphesiz, Eylül ayında ana ağını piyasaya süren birinci katman blok zincirine yatırımcı güvenini artırdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ