AB, birlik devleti içindeki kripto para birimlerini düzenleyecek bir yasama paketi üzerinde bir anlaşmaya yaklaşıyor.

 Avrupa Birliği, Kripto Para Biriminin Düzenlenmesi Konusunda Anlaşmaya Yaklaşıyor

AB, birlik devleti içindeki kripto para birimlerini düzenleyecek bir yasama paketi üzerinde bir anlaşmaya yaklaşıyor. Basında çıkan haberlere göre, anlaşma bu yılın Haziran ayında kabul edilebilir.

Bir Bloomberg raporu, yirmi yedi ülkeden oluşan birliğin, birlikte kripto para birimleri düzenlemesi oluşturmaya yaklaştığını gösteriyor. Fransa, Avrupa Birliği'nin şu anki başkanlığı kripto varlıklar konusunda olumlu ve birliği bu ayın sonuna kadar bir anlaşmayı kabul etmeye çağırıyor. Duruma aşina olan Bloomberg muhabirleri, 30 Haziran'da olası bir milletvekilleri toplantısı hakkında bilgi veriyor.

Uzun zamandır Beklenen Anlaşma Bu Ay Bekleniyor

Mevcut verilere göre, Avrupa Birliği'ndeki ilgili kurumların temsilcileri, kripto endüstrisi için birlik çapında kurallar getirmeyi amaçlayan Kripto Varlık Piyasaları  MiCA önerisi üzerinde fikir birliğine yaklaşıyor. Anonim kalmak isteyen kaynaklar, Fransız milletvekillerinin şu anda kripto dünyası hakkında oldukça olumlu olduğunu ve 14 Haziran ile 30 Haziran tarihlerinde yapılacak iki toplantıda tartışacaklarını söyledi. 27 üyeli bloğun üye ülkeleri ve parlamentosu, tartışmaya devam ediyor. MiCA'nın çeşitli yönlerine katılmıyorum. Bunlar, kripto varlık servis sağlayıcılarının CASP'ler gözetimini, yapıya dönüştürülemeyen tokenlerin  NFT'ler potansiyel olarak dahil edilmesini ve stabilcoin'lerin düzenlenmesini içerir.

Birliğin sorumlu yetkilileri hala bazı noktaları tartışıyorlar, örneğin tartışmanın bir kolu, euro cinsinden olmayan stabelcoin'deki ödemeleri sınırlamanın bir yolunu bulmak. Tartışma, Terra Algorithmic Stablecoin'in (UST) çöküşünden sonra hızlandı. Yatırımcıları korumak ve kripto para birimlerinin finansal istikrar üzerindeki etkisini değerlendirmek diğer iki önemli husustur.

Kriptonun Çevresel Etkisi

Parlamento ayrıca, kripto varlıklarının çevresel etkileri konusunda halkla birlikte mevzuatta bir karar verilmesi için bastırıyor. Bitcoin madenciliği, sürekli olarak çok fazla enerji tüketen işlemler için Brobdingneg'in bilgi işlem gücünün kötüye kullanılmasına bağlıdır.

İnsanlara göre, Fransa cumhurbaşkanlığı AB Komisyonu'nun CASP'nin enerji tüketimini ifşa etme önerisini kabul etmeye hazır. Ayrıca, milletvekillerinin bir revizyon maddesi ile birlikte bu tür ifşaat için teknik standartlar sağlaması için AB yöneticisine ihtiyaçları vardır.

Üye devletler ve parlamento ayrıca, kamu hizmeti paketine kara para aklamayla mücadele hükümlerinin dahil edilmesine de katılmıyor. Ulusal hükümetler bunun için ayrı bir kurallar dizisi oluşturmayı düşünürken, yasa koyucuların kara para aklamayla mücadele kurallarına uymayan CASP'lerin bir listesini yapması gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ