Avrupa menkul kıymetler gözlemcisi, menkul kıymetlerin alım satımı ve takası için DLT kullanımına uyum sağlamak için düzenlemelerinde değişiklik yapılmasına gerek olup olmadığı konusunda kamuoyundan görüş istiyor.

Avrupa menkul kıymetler gözlemcisi, menkul kıymetlerin alım satımı ve takası için DLT kullanımına uyum sağlamak için düzenlemelerinde değişiklik yapılmasına gerek olup olmadığı konusunda kamuoyundan görüş istiyor.

Avrupa Menkul Kıymetler Gözlemcisi, menkul kıymetlerin alım satımı ve takası için blok zinciri teknolojisinin kullanımına uyum sağlamak için düzenlemelerini değiştirmeye ihtiyaç olup olmadığı konusunda kamu girdisi arıyor. Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi (ESMA), kanıt çağrısında, Avrupa çapındaki paydaşları Düzenleyici Teknik Standartları (RTS) hakkında girdi sağlamaya davet etti.

ESMA, Paydaşları DLT Pilot Uygulamasının Başlamasına Hazırlanmaya Davet Etti

ESMA, paydaşları, bu yıl onaylanırsa 2023'ün başlarında başlayacak olan DLT pilotunun başlamasına hazırlık için girdiler için davet etti. DLT RTS, teknolojinin ihraç, ticaret, ve Avrupa'da tahvil, hisse senedi ve yatırım fonlarının takası. Bölge halihazırda Kripto Varlıklar Piyasası (MiCA) mevzuatı üzerinde çalışıyor, ancak bu, dijital para birimlerini ve sabit paraları kapsıyor ve temel teknolojiyi çoğunlukla düzenlemesiz bırakıyor. Kabul edilirse, DLT yasası, AB kuruluşlarının, daha geniş kapsamlı kullanıma sunulmadan önce bir sanal alan programında hisse senetleri, ETF'ler ve tahviller ihraç etmesine izin verecek.

Hisse Senetleri ve ETF'ler 565 Milyon Dolar İle Sınırlı Olacak

Hisse senetleri ve ETF'ler 565 milyon dolar ile sınırlı olacak, tahviller 1,1 milyar dolar limite sahip olacak ve şirket tahvilleri 225 milyon dolar ile sınırlandırılacak. Herhangi bir finansal piyasa altyapısı için genel limit 10,2 milyar USD ile sınırlandırılacaktır. ESMA tarafından önerilen düzenlemeler, eşitlik ve hisse dışı şeffaflık, veri ve çift hacimli üst sınır ve veri raporlama gereksinimleri gibi alanları kapsayacaktır. Ayrıca, DLT kullanıcılarının düzenleyicilere işlemler, şeffaflık verileri ve finansal araçların referans verilerine ilişkin bilgilere erişim sağlama yollarını da içerecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ