Avrupa Merkez Bankası başkanı, Bitcoin'in kullanımını küresel suçluluk ve kara para aklama ile ilişkilendirdiği için daha fazla düzenleme çağrısında bulundu.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı

Avrupa Merkez Bankası başkanı, Bitcoin'in kullanımını küresel suçluluk ve kara para aklama ile ilişkilendirdiği için daha fazla düzenleme çağrısında bulundu.

Reuters haberine göre, Avrupa Merkez Bankası başkanı Christine Lagarde, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin daha fazla düzenlenmesini istedi. 

Kripto para birimlerinin kullanımını küresel suçluluk ve kara para aklama ile ilişkilendirdi. ECB başkanı Lagarde, dijital para biriminin dünya çapındaki suçlular tarafından izlerini çevrimiçi olarak gizlemek ve yetkililerin tespiti altında para aklamak için giderek daha fazla kullanıldığını söyledi. 

Suçluların, yasadışı parayı gözetim veya denetim olmaksızın taşımak için BTC ve düzensiz düzenlemelere güvendiklerini söyledi.
 
ECB Başkanı, küresel kripto düzenlemesi etrafında daha fazla aciliyet çağrısı yapıyor.

ECB başkanı, kripto sektörünün küresel düzenlemesi etrafında daha fazla aciliyet ve suçluların kara para aklama ve diğer hain faaliyetlere arka kapı olarak dijital para birimlerini kötüye kullanmasını önlemek için ortak standartlar geliştirme çağrısında bulundu. 

BTC piyasalarında yaşanan "komik işleri" vurgulayan Lagarde, kripto para suçluluğunu "tamamen kınanacak" olarak nitelendirdi. 

Lagarde "BTC, bazı komik işler ve bazı ilginç ve kınanacak kara para aklama faaliyetleri yürüten oldukça spekülatif bir varlık," diye ekledi. 

Şu anda, kripto düzenlemeleri çoğu ülkede gri bir alanda kalıyor, ancak düzenleyiciler kademeli olarak yetişiyor.
 
Kripto düzenlemeleri, bitcoin'in muazzam yükselişinden sonra sıkılaşmaya başlıyor.

Kripto düzenlemesinin en dikkate değer örneği, artık standart AML gereksinimlerine bağlı kalarak borsalar ve diğer kripto hizmetleri ile kara para aklamayla mücadele olmuştur. 

Haber, son aylarda BTC tokenlarına artan ana akım ilgiyle teşvik edilen BTC fiyatlarında bir ralli ile aynı zamana denk geliyor. 

Bu, daha fazla spekülatörün tüm paralarını kaybedebileceği korkusunun ortasında, dünya çapında başka düzenleme çağrılarına yol açtı. 

Lagarde, artan dolandırıcılık oranları ve kara para aklama ve BTC üzerinden yürütülen diğer suçlarla ilgili endişelerle birleştiğinde, dijital varlığın hafif dokunuşla düzenleme süresinin bittiğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ