ABD merkezli en iyi kripto değişim platformu Coinbase, firma hizmetlerini dört Avrupa ülkesine genişletmeyi planladığı için ABD dışındaki büyümeyi hızlandırmak istiyor.

Avrupa

ABD merkezli en iyi kripto değişim platformu Coinbase, firma hizmetlerini dört Avrupa ülkesine genişletmeyi planladığı için ABD dışındaki büyümeyi hızlandırmak istiyor.

Yeni bir şirket blog gönderisinde kripto borsası, İngiltere, İrlanda ve Almanya'da zaten bir yer edindikten sonra Fransa, İtalya, İspanya ve Hollanda'ya girerek genişleme çabalarını artırdığını söylüyor.

“Yakın zamanda açıkladığımız iki yönlü büyüme stratejimizin bir parçası olarak, Avrupa'daki varlığımızı güçlendirmek için ortak bir çaba gösteriyoruz…

İngiltere, İrlanda ve Almanya'da zaten sahadayız. Ayrıca Fransa, İtalya, İspanya ve Hollanda'da genişleme sürecindeyiz. Tüm bu pazarlarda hedefimiz Coinbase perakende, kurumsal ve geliştirici ürünleri paketini piyasaya sürmek.”

Son zamanlarda, Avrupa Birliği (AB), kendi yetki alanı içindeki 27 ülke için kapsamlı bir kripto düzenleme kural kitabı oluşturmak için Kripto Varlıklar Yönetmeliğinde  MiCA  Piyasalar olarak bilinen önemli bir anlaşmayı onayladı.

“Bu, piyasaya önemli yasal ve düzenleyici kesinlik sağlayacak ve sektör genelinde standartları yükseltecek. Bu heyecan verici  tüm AB için uyumlu tek bir kurallar dizisi, tüm blokta yatırım yapmamızı, büyüme çabalarımızı hızlandırmamızı ve ölçeklendirmemizi sağlayacak.

Ayrıca AB, mali suçlar ve yasadışı fonların transferiyle mücadeleye yönelik Seyahat Kuralı'nın uygulanması için makul bir anlaşmaya vararak ileriye doğru büyük bir adım attı.”

Kripto borsası Avrupa'daki ayak izini genişletmeyi planlarken, Coinbase CEO'su Brian Armstrong bu ayın başlarında şirketin mevcut kripto kışı nedeniyle işgücünün %18'ini işten çıkaracağını duyurdu.

“10 yılı aşkın bir ekonomik patlamanın ardından resesyona giriyor gibiyiz. Bir durgunluk başka bir kripto kışına yol açabilir ve uzun bir süre devam edebilir…

Coinbase, dört büyük kripto kışından sağ çıktı ve her düşüş döneminde harcamalarımızı dikkatli bir şekilde yöneterek uzun vadeli başarı sağladık…

Bunu tam olarak doğru yapmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışsak da, bu durumda fazla işe aldığımızı görüyorum.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ