Avrupanın Büyük Limanı Blockchain Saha Labı Başlatıyor.

Hollandan'ın Rotterdam limanı Blockchain teknolojisini araştırmak adına saha laboratuvarı kurdu.

Avrupanın büyük ve her zaman meşğul limanı blockchain teknolojisi tabanlı “somut uygulamalar ve çözümler”i geliştirmek için saha laboratuvarını çalıştırmaya başladı. “BlockLab” ismi verilen bu projeni Rotterdam Belediyesi de finansal olarak desteklemektedir.
Blockchain teknolojisi geliştirilmiş dağıtılmış işlemlerle gemicilik sektöründe birden fazla tarafın- tedarikçi, gönderici, alıcı, liman operatör ve gümrük işçilerinin, gerçek zamanlı sevkiyat verilerine erişilebildiğini kanıtlamıştır.

Beş ana ekiple başlatılan BlockLab projesine Cambridge İnovasyon Merkezi de katkı sağlayacaktır. Rotterdam limanından gelen haber; “Saha laboratuvarında teorik blockchain fikirleri geliştirilip, test edilip, çalışılıp real koşullarda somut imkanları kontrol edilecektir. İlave olarak, lab bölgesel özel sektör olarak da faliyet sürdürecektir.”

Blockchain labı gemicilik sanayisinde farklı girişimleri de değerlendirecektir. Örneğin, Rotterdam şehrindeki elektrik enerjisi geçidini BlockLab çalışacaktır.

Rotterdam Belediye başkanının ekonomi işleri üzre yardımcısı, Maarten Struijvenberg düşencelerini şöyle ifade etti: “Bu lab bizim için çok önemlidir. Yeni girişimlere ihtiyacımız var. Ve blockchain bunu hayata geçirmekte bize yardımcı olacaktır.”

Rotterdam projesine birçok liman yetkilileri, müşteri ajandaları, gönderici operatörler katılmıştır. Diğer büyük projelerden bu yılın başında, dünyanın en büyük konteyner nakliye şirketi olan Maersk Line'nın İBM ile nakliye işlemleri işin blockchain teknolojisi uygulamasında işbirliği yapmasını gösterebiliriz.

Kaynak;
https://www.cryptocoinsnews.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ