Kendisini Avrupa'nın en büyük bağımsız lastik kaplayıcısı olarak markalaştıran bir İngiliz şirketi olan Vaculug, artık ürünleri ve hizmetleri için kripto para birimlerini kabul edecek.

Avrupa

Vaculug Büyük Paraları Alacak, Kripto Para Biriminde Sözleşmeler Sunacak

İngiltere merkezli lastik kaplama firması Vaculug, lastikler ve ilgili hizmetler için ödeme aracı olarak önde gelen iki kripto para birimi olan bitcoin (BTC) ve ethereum (ETH) kabul edeceğini duyurdu. Şirket, sektörde bunu yapan ilk şirket olduğunu iddia ediyor.

Bir basın açıklamasında Vaculug, müşterilerin bunları desteklenen iki kripto para biriminin fiyatlarına sabitlemek veya bağlamak isterse, "kilometre başına kripto" ve "araç başına kripto" formatlarında sabit fiyat sözleşmeleri imzalamayı planladığını da açıkladı.

Vaculug'un BT yöneticisi Jason Humphries, Blockchain'in gelecek değil, şimdi olduğunu söylüyor. “Yakın gelecekte tüm şirketlerin kripto para birimlerini kabul etmek zorunda kalacağına inanıyoruz ve bunu yapan ilk kaplamacı olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Humphries, müşteri odaklı olarak tanımladığı şirketin zamana ayak uydurması ve müşterilere "sadece pound ve peniden daha fazla seçenek" sunması gerektiğini düşünüyor. Ayrıca, kripto ödemelerinin alıcıya daha fazla değer sağlarken her iki taraf için işlem maliyetlerini düşüreceği konusunda ısrar ediyor.

Dunross ve Chan Ltd. CEO'su Sam Dunross, “Sektör lideri VMS yönetim sistemlerinin blok zinciri aracılığıyla güvenli ödemeler alabilmesi için gerekli modülleri geliştirmek üzere Vaculug ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz” dedi. işlemler. Platformunun güvenli olmasını sağlamak için İsrail'den siber güvenlik firmaları ile geliştirildiğini de sözlerine ekledi.

Kripto pazarındaki son düşüşe rağmen, bitcoin ödemeleri sunan işletmelerin sayısı artmaya devam etti. Örneğin, İsviçreli lüks saat üreticisi TAG Heuer , bu yılın başlarında Bitpay ile entegrasyon yoluyla ABD'de bir düzine madeni para kabul ettiğini duyurdu. Finansal hizmetler firması Deloitte ve ödeme işlemcisi Paypal tarafından yürütülen bir anket , tüccarların %85'inin bu ödeme yöntemini etkinleştirmeyi yüksek bir öncelik olarak gördüğünü gösterdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ