Hogan, SEC'in açıklamasının düzenleyici netlik sağlayacağını söyledi.

Avukat Jeremy Hogan, SEC

Hogan, SEC'in açıklamasının düzenleyici netlik sağlayacağını söyledi. Popüler avukat, SEC'in kripto varlıklarını düzenlemesiyle ilgili neden çok fazla belirsizlik olduğu konusundaki endişelerini dile getirdi.

Pro-Ripple Lawyer ve Hogan ve Hogan hukuk firmasının ortaklarından biri olan avukat Jeremy Hogan, Amerika Birleşik Devletleri Güvenlik ve Borsa Komisyonunu (SEC) kripto endüstrisinin düzenlemesini netleştirmeye çağırdı. Avukat Hogan kısa süre önce SEC'in, kendi alanına giren en iyi 20 kripto arasında kriptoları tanımlaması ve açıkça belirtmesi gerektiğini tweetledi. Ona göre SEC, menkul kıymetler olarak gördüğü kriptoları belirleme yöntemini saklamamalı.

“SEC, en iyi 20 dijital varlığı gözden geçirmeli ve menkul kıymet olan ve olmayanları belirtmelidir. Belirsizlik neden?” Avukat Hogan, SEC'in yatırımcıları yasalara uymayan projelerden koruması gerektiğini de sözlerine ekledi. Bu nedenle süreci halktan gizlememelidir. Popüler avukat, yakın zamanda SEC'e benzer çağrılar yapan kripto savunucuları listesine katılıyor.

Birçok kripto meraklısından gelen bu çağrılara rağmen, finansal bekçi köpeği bu tür çağrıları defalarca görmezden geldi. Son zamanlarda, SEC başkanı Gary Gensler, Bitcoin'i menkul kıymet olmayan tek kripto para birimi olarak gördüğünü iddia etti. Gensler, birçok altcoinde yatırımcıların diğer finansal varlıklar gibi yatırımlarından geri dönüş istediğini açıkladı.

Bu nedenle, bu tür altcoinler menkul kıymet olarak kabul edilir. Ayrıca, birçok kripto varlığı menkul kıymet tanımına giren özelliklere sahiptir. Bununla birlikte, bitcoin, bu özelliklere sahip olmayan tek kripto varlığıdır ve bir emtia olarak sınıflandırılabilir.

Tayland'ın SEC'i Yeni Kripto Reklam Kuralları Getiriyor

ABD SEC, kripto endüstrisini düzenlemeye çalışan tek düzenleyici değil. Diğer bölgelerdeki düzenleyiciler de aynı şeyi yapıyor. Tayland'ın SEC'i Çarşamba günü, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak isteyen kripto firmaları için yeni bir dizi kural açıkladı. Komisyondan yapılan resmi açıklamaya göre, kripto firmaları için altı yeni kural var.

İlk olarak, bir reklam, kullanıcı sayıları da dahil olmak üzere hiçbir yanlış veya yanıltıcı bilgi içermemelidir. Regülatör ayrıca, tüm uyarıların kolay okunabilmesi için yeterince kalın olması gerektiğini belirtir. Uyarılar yatırımcılara fayda ve riskleri içermelidir.

Tayland SEC, belirli dijital varlıkların tanıtımının yalnızca resmi web siteleri ve diğer sınırlı kanallar aracılığıyla yapılması gerektiğine karar verdi. Ancak kripto firmaları genel hizmetlerini açık kanallarda tanıtabilir. Son kural, Tayland'ın SEC'inin komisyoncu aracılarını tanıtan politikayı iptal ettiğini belirtir.

Bu aracılar genellikle müşterileri aracılık hizmetlerine yönlendirir. Duyuru, yeni kuralların 1 Eylül'den beri zaten geçerli olduğunu belirtiyor. Düzenleyici, kripto firmalarına mevcut reklamlarını yeni kurallara uyacak şekilde değiştirmeleri için önümüzdeki 30 gün verdi.

Bu yeni kurallar, Thai SEC tarafından getirilen ilk düzenleme değil. Yılın başlarında, düzenleyici finansal anlaşmalar için kripto kullanımını yasakladı. Bununla birlikte, Taylandlı SEC, kripto firmalarına hala operasyonel lisanslar veriyor. Geçen ay bu tür dört lisans verdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ