Kayıım heyeti, başarısız borsanın iflas davasında 17.000 kişinin 300 milyon dolarlık tazminat talebinde bulunduğunu bildirdi.

Avukat: QuadrigaCX Kullanıcılarının Paralarını Alması  Yıllar Alabilir

Kayıım heyeti, başarısız borsanın iflas davasında 17.000 kişinin 300 milyon dolarlık tazminat talebinde bulunduğunu bildirdi.

Yaklaşık 17.000 QuadrigaCX kurbanı iddialarda bulundu.

Ancak, Kanada Gelir Dairesi hala ödenmemiş vergiler için talepte bulunabilir.

Bunu yaparsa, etkilenen kullanıcılar ile MKK arasında bir yüzleşmeye neden olabilir.

QuadrigaCX iflas davasında kayyım heyeti Ernst & Young tarafından bugün yayınlanan bir belgeye göre, yaklaşık 17.000 kurban iddialarda bulundu. Ancak bir avukata göre, herhangi birinin başarısız Kanada kripto borsasından bir para alabilmesi yıllar alabilir.

“Mt. Gox altıncı yılında, ”diyen avukat Evan Thomas, 2014 yılında hacke maruz kalan büyük Tokyo merkezli Bitcoin borsasının iflas davasına atıfta bulundu. Bu kriptoyla ilgili iflas davaları çok uzun zaman alıyor. Ve Quadriga sadece ikinci yılında.

Quadriga davasına katılmayan Kanada iflas avukatı, başarısız borsaya ilişkin meraklı detayları tartışmak üzere Salı günü Coindesk'ün Konsensus Dağıtılmış konferansında bir panelde yer aldı.

Kendisine, borsadaki eski kullanıcıları temsil eden komitede oturan Magdalena Gronowska ve borsada bütün tasarruflarını (400.000 dolardan fazla) kaybettiğini iddia eden eski bir kullanıcı olan Tong Zou katıldı.

Ernst & Young, aldığı iddialarda yaklaşık 300 milyon dolar değerinde kripto ve fiat'ı henüz onaylamadı. Gronowska, Tong ve diğer kurbanlar kaybettiklerinin sadece onda birine sahip olacaklar - Ernst & Young şimdiye kadar sadece 30 milyon dolar topladı.

QuadrigaCX, kayyım heyetinin daha sonra iddia ettiği gibi, müşterilerinin paralarının çoğunu dünyayı dolaşmayı, mülk satın almayı ve kumar oynamayı içeren lüks bir yaşam tarzına harcayan kurucusu Gerald Cotten'in tuhaf ölümünden sonra Ocak 2019'da iflas etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ