Kripto yanlısı avukat John Deaton, davalar Yüksek Mahkeme'ye giderse hem Grayscale hem de Ripple'ın SEC'i yeneceği konusunda iyimser.

Avukat, Ripple


Kripto yanlısı avukat John Deaton, davalar Yüksek Mahkeme'ye giderse hem Grayscale hem de Ripple'ın SEC'i yeneceği konusunda iyimser.
Beklentilerin artmasıyla birlikte, çoğu kişi, dava Ripple'ın lehine sonuçlanırsa XRP fiyatının 1 dolara dokunacağı konusunda iyimser.

Bir kripto avukatı ve savunucusu olan John Deaton, blockchain ödeme firması Ripple Labs Inc'in Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden davasını sıfır şüpheyle kazanacağını söyledi. CryptoLaw Media kuruluşunun kurucusu olarak ikiye katlanan Deaton, ABD SEC ile Grayscale Investments arasındaki ayrı davanın DC Devre Mahkemesinde ikincisinin lehine sonuçlanacağını söyleyen bir @AP_Abacus kullanıcısının tweet'ine yanıt olarak Twitter'da bunu açıkladı.

Deaton, Digital Currency Group (DCG) yan kuruluşunun DC Circuit mahkemesinde kazanma şansının 50:50 olarak belirlendiğini doğrulayarak bu değerlendirmeye katıldı. Düzenleyicinin amiral gemisi Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ürününü tam teşekküllü bir spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu'na (ETF) dönüştürme başvurusunu reddettiğinde, Grayscale'in Haziran ayında SEC'e dava açtığını hatırlayın.

Grayscale'in argümanı, geçtiğimiz yıl bir dizi Bitcoin Vadeli İşlem ETF'sini onayladığı düşünüldüğünde, düzenleyicinin reddinin yersiz olduğu gerçeğinden oluşuyor. SEC'in argümanı aynı kalıyor ve Grayscale'in kripto para birimleri ile tanınan endüstri çapında bir fiyat manipülasyonunu önleme yeteneklerine sahip olmadığı gerçeğiyle sınırlanıyor.

@AP_Abacus'a göre Grayscale, DC Circuit mahkemesi önünde iyi bir argüman sundu ve orada kazanması durumunda, davanın Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Mahkemesine sürüklenmesi muhtemel.

Deaton'a göre, Yüksek Mahkeme'nin Devlet kurumlarının aşırılıklarına müsamaha göstermeyen mevcut yapısıyla, Grayscale'in en yüksek mahkemede kazanma şansı %75-80 olacaktır. Karar, tıpkı SEC ve Ripple'ınki gibi, kripto endüstrisi için en belirleyici davalardan biri olarak kabul ediliyor ve sonuç, belirlenecek olan emsal ile önümüzdeki on yıllar boyunca endüstrinin geleceğini şekillendirebilir.

Kazanmak mümkün olandan daha fazlasıdır. DC Devresi önünde bir @Grayscale kazanma olasılığını 50/50 ve Yüksek Mahkeme önünde bir kazanma olasılığını %75-80 olarak koydum. Yasaya göre, @SECGov'un spot #BTC ETF'yi reddetmesi hem vadeli ETF'ye hem de kısa ETF'ye izin vermesi keyfi ve kaprisli. https://t.co/22iKnNdhsB

- John E Deaton (@JohnEDeaton1) 26 Ocak 2023

Ripple SEC Kazanma Şansı

Deaton, Ripple'ın çok sesli bir savunucusu olmuştur ve SEC tarafından şirkete karşı açılan 1,3 milyar dolarlık davanın yetkilerini nasıl aştığını göstermekten sık sık geri kalmıyor. Deaton, mahkemenin Batı Virginia ve EPA davasında nasıl karar verdiğini göz önünde bulundurarak, davanın Yüksek Mahkemeye gitmesi durumunda blockchain ödeme şirketinin düzenleyiciyi kazanma şansının çok yüksek olduğuna inanıyor.

Ve Yüksek Mahkeme'nin Batı Virginia'daki EPA'ya karşı kararından sonra, ABD Yüksek Mahkemesinin mevcut yapısının bu kadar ileri gitmesi halinde @Ripple lehine karar vereceğinden hiç şüphem yok. SEC, iddialarını yalnızca Ripple'ın #XRP satışları için geçerli olacak şekilde sınırlamadı. Çok ileri gitti

Diğer birkaç avukat ve gözlemci, John Deaton ve dosyalanan Amicus Briefs ile benzer bir duyguyu paylaşıyor. Ripple, şirketin ortaklarından, XRP madeni parasını menkul kıymet olarak getiri elde etme beklentileri olmadan bir hizmet olarak kullandıklarını doğrulayan 3.000 kadar ifadeye sahiptir. SEC'in şirketi menkul kıymet olarak kripto para birimi satmakla suçladığı bir şey.

XRP, %1,3'lük bir büyüme kaydettikten sonra yazı yazılırken 0,4106 dolardan el değiştirirken, dava sonuçlandığında dijital para biriminin 1 doların üzerine çıkacağına dair beklentiler yüksek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ