Davayı yakından takip eden avukat John E Deaton, SEC'in tek zaferinin Ripple'ın 2013-2017 yılları arasında XRP'yi kayıt dışı menkul kıymet olarak satması olduğunu belirtti.

Avukat, SEC, XRP


Davayı yakından takip eden avukat John E Deaton, SEC'in tek zaferinin Ripple'ın 2013-2017 yılları arasında XRP'yi kayıt dışı menkul kıymet olarak satması olduğunu belirtti.
Geçen ay, Avukat Deaton ajansı kafa karıştırıcı ortak girişim argümanı nedeniyle eleştirdi.

Ripple Labs ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu davası, kayıt dışı menkul kıymetlerin satıldığı iddiasıyla ilgili iki yıldır süren yasal mücadeleyi sona erdirmek için hala nihai bir karar bekliyor. 15 Şubat'ta bir avukat ve dijital varlık meraklısı Bill Morgan, Ripple'ın önceki üç aylık raporunu yayınlayarak şirketin 2019'dan beri isteğe bağlı likidite (ODL) işlemleriyle XRP sattığını belirtti. Bu durumda, XRP anında sınır ötesi ödeme işlevi görüyor kar elde etmek için bir yatırım varlığı yerine.

Yanıt olarak, bu davayı yakından takip eden bir avukat olan John E Deaton, SEC için tek zaferin Ripple'ın 2013-2017 yılları arasında XRP'yi kayıt dışı menkul kıymet olarak satması olduğunu belirtti.

Bunun Ripple için en büyük tehlike olduğunu söyledim. SEC'in özet yargılama hareketinin odak noktası olacağını tahmin etmiştim. SEC bunu savundu ama tahmin ettiğim kadar değil. SEC satışta işlem işlem yapmadı, bu nedenle "teklif" en büyük tehlike."

Ona göre bu, SEC'in davayı nasıl savunmayı seçtiğine, yani neredeyse ya hep ya hiç yaklaşımına dayanıyor. Deaton, eğer bu iddia doğru çıkarsa, herhangi bir tedbir veya karar verme yerine para cezası olacağına inanıyor. Ne olursa olsun, hakimlerin bunu nasıl gördüğü büyük bir rol oynayacaktır.

Avukat Deaton, SEC'i Ripple davasında istikrarsız bir ortak işletme tartışması nedeniyle eleştirdi
Geçen ay, Avukat Deaton SEC'i kafa karıştırıcı ortak işletme argümanı nedeniyle eleştirdi. Ajans, ona göre başlangıçta Ripple'ı ortak bir girişim olarak etiketledi. Daha sonra uzmanlarından biri, ortak girişimin "yatırımcılar ve kripto ticaret platformları dahil olmak üzere tüm XRP ekosistemini" içerdiğini ifade etti. Bu, SEC'in argümanını değiştirmesine neden oldu. Ripple buna şiddetle itiraz ettikten sonra SEC, Deaton'ın iddia ettiği gibi uzmanın ifadesini bir kenara bıraktı. İşletme argümanını sunma biçimine bağlı olarak Deaton, mahkemenin SEC'e bir özet karar vermeyeceğine inanıyor. Ayrıca, SEC'in ortak girişimi oluşturan şeyin "şizofrenik bir argüman" olduğunu belirtti.

Bunun anlamı SEC, esasen #XRP'nin kendisinin Howey testinin ikinci ve üçüncü çatallarını bir hukuk meselesi olarak karşıladığını savunuyor.

SEC ispat yüküne sahiptir. Howey'in ikinci çatalını tatmin edemedi ve işlemden işleme geçemedi.

Bu nedenle, SEC'e talep ettikleri şekilde özet karar verilmediğinden eminim. Hakimin reddedildiğini ve jürinin belirli konularda karar vermesi gerektiğini tartıştığını görmemin nedeni de budur (örneğin #XRP'nin yatırım dışı kullanımları, umursamazlık, adil bildirim vb.).

Avukat daha önce davada olayları tahmin etmenin çok zor olduğunu belirtmişti. Bunun nedeni, dayanılan temel kanıtları ve tüm Kural 56.1 gerçeklerini henüz okumamış olmasıdır.

Karar sektörü etkilemek için uzun bir yol kat edebileceğinden, tüm kripto topluluğu davanın sonucu hakkında çok umutlu. İlginç bir şekilde, Ripple CEO'su Brad Garlinghouse zaferden çok emin.

XRP şu anda 0,39 dolardan işlem görüyor ve davanın sonucuna bağlı olarak uzun vadede 10 dolara ulaşma olasılığı yüksek olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ