Avustralya Beyzbol Ligi takımı Perth Heat, yeni bir sponsorluk anlaşmasının parçası olarak oyuncularına Bitcoin ile ödeme yapan ilk takım olacak

Avustralya Beyzbol Ligi takımı Perth Heat, yeni bir sponsorluk anlaşmasının parçası olarak oyuncularına Bitcoin ile ödeme yapan ilk takım olacak.Avustralya Beyzbol Ligi takımı Perth Heat, profesyonel sporda yeni bir sponsorluk anlaşmasının parçası olarak oyuncularına Bitcoin ile ödeme yapan ilk kulüp olacaklarını söyledi. Beyzbol takımı, oyunculara ve personele Bitcoin ile ödeme yapacak ve sponsorluklar, ticari mallar ve hatta fıstık ve kraker gibi ünlü basketbol sahası tavizleri için Bitcoin kabul edecek.

Perth Heat, “Kurumsal Hazineyi Dolardan Bitcoin’e” Taşımaya Yardımcı Olması İçin Bir Bitcoin Baş Sorumlusu Atadı

Perth Heat ayrıca, "kurumsal hazineyi dolardan Bitcoin'e taşımaya" yardımcı olmak için bir Bitcoin Baş Sorumlusu atadığını da açıkladı. Patrick O'Sullivan bir ekip açıklamasında, "Bu, gelecekteki belirsizliklere veya enflasyonist baskılara karşı korunmak için tek seferlik bir satın alma değil" dedi. “Perth Heat, paranın ve kurumsal hazinelerin geleceğinin Bitcoin blok zincirinde yaşayacağı gerçeğini benimsiyor” diye ekledi. Heat CEO'su Steve Nelkovski, “Bitcoin'in verdiği zihniyet” ve bunun “oyuncularımız, koçlarımız, personelimiz ve sadık hayran kitlemiz tarafından nasıl hissedileceği” hakkında belirsiz bir şekilde konuştu.

Bitcoin'in Ana Akım Benimsenmesi Devam Ediyor

Perth Heat'in CEO'su, kulüpteki çalışanların hareketle birlikte gelen "fırsatları tamamen benimsediğini" söyledi. “Bitcoin protokolünün altında yatan değerleri benimseyerek, organizasyonun hem sahada hem de saha dışında yeni başarı seviyelerine ulaşabileceğine ve dünyaya sporun gerçek değerini hatırlatabileceğine inanıyoruz” dedi. Bitcoin bu yıl iki katından fazla arttı ve yükseliş eğilimini sürdürmeye devam ediyor. Bu yıl birkaç büyük firma Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini benimsedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ