Avustralya, Kanada ve en son olarak Amerika Birleşik Devletleri'nin adımlarını izleyerek yakında kripto para birimi ETF'yi (Borsada İşlem Gören fonlar) görebilir.

Avustralya, Kanada ve en son olarak Amerika Birleşik Devletleri'nin adımlarını izleyerek yakında kripto para birimi ETF'yi (Borsada İşlem Gören fonlar) görebilir.

Avustralya, Kanada ve en son olarak Amerika Birleşik Devletleri'nin adımlarını izleyerek yakında kripto para borsasında işlem gören fonları (ETF'ler) görebilir. Bu, ülkenin menkul kıymetler düzenleyicisinin sektör için yeni yönergeler yayınlamasından sonra, ETF'ler sunmak, token satışı yapmak, ticareti kolaylaştırmak ve daha fazlasını yapmak isteyen şirketler için lisanslama gereksinimlerini özetliyor. Geçen hafta, Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC) yeni “kripto varlıkla ilgili yatırım ürünleri rehberini” duyurdu.

 ASIC, Bir Kripto Para Birimi ETF'sine Açık

Düzenleyicinin yeni kılavuzla hedefi, ilgili ürünlerin oluşturulması ve işletilmesinde ürün ihraççılarına yönelik iyi uygulamaları kapsamaktır. Kapsamlı kılavuzlardan en büyük çıkarımlardan biri, ASIC'nin dijital para birimi ETF'sine açık olmasıdır. ASIC, piyasa oyuncularının doğrudan dijital para birimlerine ve madenciler veya borsalar gibi diğer bitişik varlıklara yatırım yapan ETF'ler sunmalarına izin verecek. Onay, 19 Ekim'de işlem görmeye başlayan ilk ETF'yi ve ardından üç gün sonra ikinci bir ETF'yi onayladıktan sonra ABD'nin küresel manşetlere çıktığı bir zamanda geldi.

Birkaç Firma Bir Kripto ETF Başlatmakla İlgilendiklerini İfade Etti

Avustralya'da, birkaç firma bir kripto para birimi ETF'si başlatmakla ilgilendiklerini ifade etti. Bunlardan biri olan 20 milyar dolarlık ETF sağlayıcısı Betashares, geçtiğimiz günlerde düzenleyicinin yeşil ışık yaktığında ETF'si üzerinde çalışmaya başlayacağını açıkladı. Avustralya'nın bir milyondan fazla dijital para sahibine sahip olduğunu iddia eden CEO Alex Vynokur, bunun ETF için harika bir pazar sağlayacağını belirtti. Avustralya mali düzenleyicisi, ETF ihraççılarını yüksek bir standartlar setinde tutacağını belirtti. Tüm ihraççıların varlıklarını soğuk hava deposunda saklamasını gerektiren, esas olarak velayet konusunda katı olacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ