Avustralya hükümeti, dijital iş planı kapsamında yaklaşık 5 milyon dolar alacak iki pilot uygulamayla bugüne kadarki en büyük blok zincir yatırımını açıkladı.

Avustralya Hükümetinin Dijital İş Planı, Blockchain İçin Büyük Bir Fon Ayırıyor

Avustralya hükümeti, dijital iş planı kapsamında yaklaşık 5 milyon dolar alacak iki pilot uygulamayla bugüne kadarki en büyük blok zincir yatırımını açıkladı.

Bu hafta Avustralya hükümeti, dağıtılmış muhasebe teknolojisi girişimleri için yedi rakamlı hibeleri içeren 574 milyon dolarlık Dijital İş Planını açıkladı.

Önümüzdeki haftanın Federal Hükümet bütçesi öncesinde Başbakan Scott Morrison tarafından duyurulan plan, "iş uyum maliyetlerini azaltmaya yönelik iki blok zinciri pilot uygulaması" için 4,95 milyon ABD doları destek veriyor.

"Buradan 7 BTC hoşgeldin bonusu ile kripto bahislerine göz atın"

Başbakan, "Plan, modası geçmiş düzenleyici engelleri kaldırarak, küçük işletmelerin kapasitesini artırarak ve ekonominin tamamında teknolojinin alımını destekleyerek Avustralya'nın ekonomik iyileşmesini destekliyor." diyor.

Planın bir parçası olarak, dağıtılmış defter teknolojileriyle kesişebilecek çeşitli teknolojik girişimler için 480 milyon dolar tahsis edildi. Yeni bir dijital kimlik sistemine doğru 183 milyon dolar ve tek bir ticari sicil geliştirmek için 301 milyon dolar ayrıldı.

 Endüstri, Bilim, Enerji ve Kaynaklar Bakanlığı'ndan Ulusal Blok Zinciri Lideri Chloe White, doğrudan finansmanı "bugün Avustralya blok zinciri için büyük bir kazanç" olarak nitelendirdi ve bunun "Hükümetin bu sektörde yaptığı en büyük yatırım" olduğunu ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ