Market devi On The Run (OTR), Avustralya'da kripto para birimlerini kabul etmeye başlayan en büyük gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazadır.

Market devi On The Run (OTR), Avustralya'da kripto para birimlerini kabul etmeye başlayan en büyük gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazadır.

The Australian tarafından hazırlanan bir rapora göre, büyük bir market zinciri olan On The Run (OTR), yakında Güney Avustralya'daki tüm konumlarında Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle yapılan ödemeler için destek sağlayacak.

Müşteriler, yakında hem kırsal hem de metropol konumları içeren eyalette bulunan 170 servis istasyonunda yakıt için ödeme yapabilecekler. OTR ayrıca Victoria'da birkaç yer açtı, ancak orada kripto ödemelerinin mevcut olup olmayacağı belli değil.

Subway ve Oporto gibi OTR satış noktalarının yanında faaliyet gösteren diğer markalar da yeni ödeme yöntemini etkinleştirebilecek ve böylece müşterilerin bir dizi kripto para birimiyle yiyecek ve içecek satın almalarına olanak tanıyacak.

Hareketin Avustralya'da kripto para biriminin benimsenmesini daha da hızlandırması bekleniyor. Finder tarafından yayınlanan yakın tarihli bir ankete göre, Avustralyalıların yaklaşık %18'i kripto para birimine sahip. Ülke, dünyadaki en yüksek üçüncü evlat edinme oranına sahip.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, Avustralya hükümeti şu anda ülkenin ödeme sistemini elden geçirme çabasının bir parçası olarak sağlam bir kripto para birimi düzenleyici çerçeve üzerinde çalışıyor.

Bitcoin  İçin Gaz Pompalama

Arabanızı Bitcoin ile doldurmak yeni bir şey değil. Colorado merkezli bir benzin istasyonu, 2014 yılında dünyanın en büyük kripto para birimini kabul etmeye başladı.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, Amerikan market devi Sheetz, Gemini destekli startup Flexa ile ortaklaşa Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin ve diğer kripto para birimleri ile ödeme yapmayı mümkün kıldı.

Geçen Ağustos ayında, birkaç kripto para birimi kiosk operatörü, New York'ta Bitcoin ATM'leri kurmak için Circle K ile ortaklık kurdu.

Bitcoin'in faydası, enerji sektöründeki ödemelerle sınırlı değildir. U.Today tarafından bildirildiği üzere, petrol devi ExxonMobil, Bitcoin madenciliği için parlama gazını enerjiye dönüştürmek için bir pilot uygulamaya başladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ