4,1 milyon dolarlık bir yatırım, bir seyahat rezervasyon sitesini ve onun blockchain rezervasyon protokollerini büyük bir çevrimiçi seyahat acentesinin ön ve arka ucuna getirebilir.

Avustralya Merkezli Rezervasyon Devi, Blockchain Tabanlı Seyahat Piyasasına Yatırım Yapıyor

4,1 milyon dolarlık bir yatırım, bir seyahat rezervasyon sitesini ve onun blockchain rezervasyon protokollerini büyük bir çevrimiçi seyahat acentesinin ön ve arka ucuna getirebilir.

Blockchain tabanlı bir seyahat rezervasyon sitesi, tüketici odaklı oteli ve uçak bileti rezervasyon pazarını küresel bir izleyici kitlesinin önüne getirebilecek bir anlaşmada önde gelen bir çevrimiçi seyahat acentesiyle işbirliği yaptı.

Avustralya merkezli Webjet, tüketici seyahat sitesi ve LOC blok zincirini kendi ülkesi ve Yeni Zelanda'da bir endüstri lideri olan Webjet OTA platformuna entegre etme amacıyla LockTrip'e 4,1 milyon dolar yatırım yaptı.

Buna ek olarak, Webjet, kendi kurumsal blok zinciri projesi Rezchain rezervasyon doğrulama sistemini LockTrip’in merkezi olmayan, hisse kanıtı Hydra Chain'e taşımayı keşfedecek. Bu, LockTrip’in oteli ve daha geniş seyahat endüstrisi tedarikçisi pazarını simgeleştiren blockchain nihai hedefine doğru büyük bir adım olacaktır.

Aynı zamanda, dünya çapında binlerce seyahat acentesinin rezervasyonları bu blok zinciri aracılığıyla yönlendirileceği için Hydra işlem ekonomisini güçlendirecek ve Hydra'yı dünya çapında en çok benimsenen ağlardan biri haline getirecektir.

Anlaşmanın bir parçası olarak, Webjet genel müdürü John Guscic ve kurumsal geliştirme direktörü Lynne Oldfield, LockTrip yönetim kuruluna katılacak. 4,1 milyon $ 'lık yatırıma ek olarak anlaşma, Webjet'e LockTrip'te % 51 hisse verecek olan ek 4,2 milyon $' lık bir yatırımdan oluşan ikinci bir tura da genişleyebilir.

LockTrip'in Webjet'e iki yıllık entegrasyonu başarılı olursa, LockTrip CEO'su Nikola Alexandrov, "LOC ekonomisi, milyonlarca aktif kullanıcısı olan küresel bir süper markanın mevcut işi tarafından güçlendirilecektir. Bu, anlaşmayı blok zinciri alanında eşi görülmemiş hale getiriyor." dedi.

Mükemmel Ortaklık

8,3 milyon $ 'a varan yatırım LockTrip için büyük bir faktör olsa da, anlaşma, blockchain firmasının esas olarak ortaklığın "seyahat endüstrisini ademi merkezileştirme misyonunu" nasıl hızlandıracağına odaklandığı iki yıllık bir sürecin doruk noktasıydı.

Bu, Webjet'in 2019'da Rezchain üzerinde çalışırken LockTrip ile ilk temasa geçmesiyle başladı.

Guscic, "İlk görüşmeden itibaren, kurucuların halka açık bir blok zincirinin bilinen zorluklarını çözme yaklaşımından etkilendik ve otel dağıtım ortamını iyileştirmek için blok zincirinin temel özelliklerini kullanmak için oyun değiştiren bir fırsata sahip olduklarını hissettik. LockTrip ve Hydra'nın sunabileceği heyecan verici potansiyeli belirledikten sonra, bugünün duyurusu ile sonuçlanan daha derin bir ilişki keşfetmeye başladık." Diyor.

LockTrip için anlaşma, blockchain teknolojisinin seyahat rezervasyon endüstrisini yeniden şekillendirme yeteneğine güçlü bir inancı olan ve seyahat sektörünün birçok farklı seviyesi ve dikeyleri hakkında çok güçlü bilgi ve deneyime sahip bir ortağı da beraberinde getiriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ